Fico sa prejavil ako politický mág. Odvolávaný by mal byť líder opozície. Pre nečinnosť, šľahá blesky komentátor

8. 2. 2017 10:18

Komentátor Aktualít Dag Daniš sa pustil do opozície s tým, že celý návrh na odvolanie premiéra Roberta Fica a strašenie od lídra OĽaNO Igora Matoviča vyzerá smiešne. V celej kauze energií bol Fico o krok vpred ako šéf SNS Andrej Danko a opozícia. Daniš si myslí, že odvolaný by mal byť „líder opozície“ pre nečinnosť, a nie Fico.

Fico sa prejavil ako politický mág. Odvolávaný by mal byť líder opozície. Pre nečinnosť, šľahá blesky komentátor
Foto: TASR
Popis: šef OĽaNO Igor Matovič spolu s opozičnými poslancami
reklama

Vo svojom komentári Dag Daniš tvrdí, že po tom, ako prepukol škandál s cenami energií, sa mali lídri opozície radovať s tým, že porazili samotného premiéra Fica, a Danko mu mal pohodlne preberať voličov.

Avšak priebeh je presne opačný. „Na zemi leží dokopaný Danko (hoci kauzu vysokých cien energií otvoril ako prvý). Fico oslavuje a zbiera stratených voličov Smeru. V januári vyrástol z 23 percent na 28. A čerstvo zobudená opozícia sedí na rohu postele. Rozhliada sa po spálni. A hľadá papuče,“ napísal Daniš.

Hoci šéf SNS Andrej Danko sa témy so zvyšujúcimi cenami energie hneď chytil a snažil sa aj na koaličnej rade, opozícia podľa Daniša spala.

„A presne v tejto fáze hry sa prejavil Fico ako politický mág, ktorý dokáže z výhody súpera urobiť vlastnú výhodu,“ pokračuje komentátor.

Fico sa zjavil na javisku ako nahnevaný silák, ktorý všetko napraví a pohodlne roztrhá faktúry. „Ľudia videli nahnevaného Fica, ktorý trhá faktúry. Sľubuje nové, nižšie ceny. Opozíciu nevideli, lebo nič nerobila. V tejto chvíli Fico vyhral. Bol rýchlejší ako popletený Danko. Bol rýchlejší ako prispatá opozícia. Vždy bol o krok vpredu, ďaleko pred ňou. Opoziční poslanci potom len dodatočne glosovali, čo Fico podnikol,“ pochválil Ficovu stratégiu Daniš.

Danko sa chystal predvolať Holjenčíka do parlamentu, avšak Fico ho zasa predbehol a jeho odchod oznamoval z úradu vlády. Opozícia začala dávať Ficovi ultimátum, aj keď to mala spraviť už na začiatku januára.

„Nie, odvolávaný z funkcie by nemal byť Fico. Odvolávaný by mal byť líder opozície'. Pre nečinnosť. Jeho jedinou poľahčujúcou okolnosťou je, že vlastne neexistuje,“ uzatvára Daniš.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: OS
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Bodva plná plastového odpadu. Pri čistení pomáhali aj dobrovoľníci z osady. Budaj plánuje zmenu zákona

18:16 Bodva plná plastového odpadu. Pri čistení pomáhali aj dobrovoľníci z osady. Budaj plánuje zmenu zákona

Do sobotňajšieho čistenia úseku rieky Bodva v katastri obce Jasov v okrese Košice-okolie, ktorú zapl…