Fico sa hnevá a vyzýva európskych politikov, aby prestali organizovať vo svojich krajinách referendá, inak...

4.1.2017 9:21

Slovenský premiér Robert Fico sa rozhorčil nad európskymi predstaviteľmi. Nabáda ich, aby prestali organizovať referendá vo svojich krajinách, lebo tým vystavujú nebezpečenstvu celú Európsku úniu a eurozónu. Informáciu priniesol server Novinky.cz.

Fico sa hnevá a vyzýva európskych politikov, aby prestali organizovať vo svojich krajinách referendá, inak...
Foto: TASR
Popis: Robert Fico

Žiadam lídrov Európskej únie, aby prestali s dobrodružstvami, ako boli referendá o domácich záležitostiach v Británii a Taliansku," vyhlásil doslova Fico.

Ľudové hlasovania podľa neho predstavujú hrozbu pre Európsku úniu. Ako príklad potom uviedol, čo by sme robili, keby v Taliansku vyhlásili referendum o eure a talianski občania rozhodli, že euro nechcú.

Pôvodný text TU

Referendum minulý rok zapríčinilo odchod Veľkej Británie z Európskej únie aj pád vlády Mattea Renziho v Taliansku. Ten totiž svoju budúcnosť spojil s návrhom ústavnej reformy, ktorú však Taliani odmietli.

Referendum o členstve v EÚ a eurozóne teraz požadujú protestné strany vo Francúzsku, Holandsku, Taliansku a ďalších krajinách.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: vef

Ďalšie články z rubriky

Saková je profesionálka. Medvede by nevybrali horšie ako Smer. Kaliňák v sukni. Cynický úškľabok nespokojným občanom. Politici reagujú na novú šéfku rezortu vnútra

16:00 Saková je profesionálka. Medvede by nevybrali horšie ako Smer. Kaliňák v sukni. Cynický úškľabok nespokojným občanom. Politici reagujú na novú šéfku rezortu vnútra

Novou ministerkou vnútra sa po trojtýždňovom neúspešnom pôsobení Tomáša Druckera na rezorte stane do…