Fico pripomenul, že Kaliňák z politiky neodišiel. A takto vidí budúcnosť Smeru

19.5.2019 13:30

Strane Smer-SD možno dobre padne nejaký čas pôsobiť v opozícii, my však ideme vyhrať parlamentné voľby. V nedeľnej diskusnej relácii V politike na TA3 to vyhlásil poslanec Národnej rady SR a líder koaličného Smeru-SD Robert Fico. Svoju stranu nazýva ako dlhovekú, ktorá si prechádza búrlivým obdobím. V jej vnútri však podľa neho vládne stabilita a o budúcnosť sa preto neobáva.

Fico pripomenul, že Kaliňák z politiky neodišiel. A takto vidí budúcnosť Smeru
Foto: TASR
Popis: Robert Kaliňák a Robert Fico

Smer-SD bude podľa Fica tento rok oslavovať 20 rokov svojej existencie. "Povedzte mi, kde po 20 rokoch je SDKÚ-DS, HZDS a ďalšie strany, ktoré vznikli a pár rokov svietili a potom sa úplne vytratili. My po 20 rokoch, po tom čo sme vyhrali štvoro parlamentných volieb, máme opäť ambíciu voľby vyhrať," povedal.

Nechápe, prečo každého v krajine trápi Smer-SD. Strana je podľa neho štandardná, ale tým, že je "dlhoveká" a prechádza búrlivým obdobím, to prináša aj isté výkyvy. "Raz ste hore, raz ste dole," uviedol Fico.

Ako podotkol, na Slovensku v súčasnosti vznikajú nové politické strany ako "huby po daždi". Poukazuje však na neskúsenosť ich lídrov i rozmanitosť týchto politických strán.

Fico deklaruje stabilitu vo vnútri Smeru-SD. Podpredseda strany Robert Kaliňák z politiky neodišiel, podľa Fica aktívne vnútrostranícky pracuje. S premiérom a ďalším podpredsedom Smeru-SD Petrom Pellegrinim hodnotí spoluprácu ako dobrú.

"Máme rovnaký jazyk. Neobávam sa o budúcnosť strany," podotkol Fico.

Vzťahy sú podľa jeho slov stále dobré aj vo vládnej koalícii, kde sa, ako tvrdí, nehádajú nad parlamentnými voľbami, ale diskutujú, aké sociálne opatrenia ešte ľuďom prinesú a ako prerozdelia dobrý hospodársky výsledok.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

VIDEO: Matovič hovorí zvrátených praktikách Glváča, zverejnil 46 správ s Kočnerom

14:31 VIDEO: Matovič hovorí zvrátených praktikách Glváča, zverejnil 46 správ s Kočnerom

Odhalíme zvrátené konanie Martina Glváča, toho času podpredsedu parlamentu za politckú stranu SMER-S…