Fico prehovoril o roku 2017. Spomína nenávisť, obrovské turbulencie či dobrodružstvá skúsených politikov

5.1.2017 10:59

Ako z pohľadu EÚ, tak aj Slovenska by som v roku 2017 kládol mimoriadny dôraz na dve veci - na zastavenie politiky nenávisti, ktorá sa šíri prakticky celou Európou, a na garantovanie väčšej miery bezpečnosti ľuďom v EÚ. Počas tlačovej konferencie venovanej hodnoteniu slovenského predsedníctva v Rade EÚ to v pondelok (2.1.) vyhlásil premiér Robert Fico.

Fico prehovoril o roku 2017. Spomína nenávisť, obrovské turbulencie či dobrodružstvá skúsených politikov
Foto: TASR
Popis: Robert Fico

"Nebude to jednoduché pre niektoré členské štáty. Iste, možno sa niekedy smiali popod fúzy, keď sme o tom hovorili, že pravdepodobnosť teroristických útokov je stále veľká, a život to ukázal. Rok 2017 bude z tohto pohľadu mimoriadne náročný. Mali by sme sa ponaučiť z jednej veci, že politická stabilita nielen v jednotlivých členských štátoch, ale v EÚ ako takej je predpoklad bezpečnosti," zdôraznil premiér Fico.

Podľa neho základným predpokladom ďalšieho rozvoja Slovenska je vnútorná stabilita a bezpečnosť. "Vnútorná stabilita a bezpečnosť v individuálnych členských štátoch môžu garantovať stabilitu, bezpečnosť a ekonomický rozmach v celej EÚ," uviedol. Zároveň si však myslí, že v roku 2017 budeme svedkami "dobrodružstiev" skúsených politikov a obrovských turbulencií. 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR

Ďalšie články z rubriky

Smeráci si nemôžu dovoliť nezávislú políciu. Hrozí im zhabanie majetkov, preto tam chcú zabetónovať svojich, spustil Matovič

14:35 Smeráci si nemôžu dovoliť nezávislú políciu. Hrozí im zhabanie majetkov, preto tam chcú zabetónovať svojich, spustil Matovič

Pri voľbe nového policajného prezidenta sa podľa lídra hnutia OĽaNO Igora Matoviča nič nezmení a "st…