Fico predstavil novú generáciu smerákov. Čítajte, čo si o nej myslia dlhoroční členovia

16. 1. 2017 22:15

Premiér Robert Fico predstavil „mladú krv“ strany Smer. Ide o digitálneho lídra a podpredsedu vlády pre investície a informatizáciu Petra Pellegriniho. Druhou mladou tvárou Smeru je štátna tajomníčka v rezorte vnútra Denisa Saková.

Fico predstavil novú generáciu smerákov. Čítajte, čo si o nej myslia dlhoroční členovia
Foto: PK
Popis: Miroslav Lajčák, Peter Pellegrini, Martin Nikodým a Robert Kaliňák.
Pellegrini je známou tvárou Smeru a patrí k užšiemu vedeniu už dlhšie, ale prekvapením je podľa portálu HNonline Denisa Saková, ktorá je pravou rukou ministra vnútra Roberta Kaliňáka. Nie je totiž ani členkou strany, ale údajne by si mala v týchto dňoch podať prihlášku. 
 
Podľa Moniky Beňovej ide o rozhodnutie premiéra. „Neviem o tom, že by to bolo všeobecné rozhodnutie, nepamätám si, že by ju predstavil pred mesiacom na sneme,“ uviedla europoslankyňa pre portál Hospodárskych novín
 
K novej generácii Smeru sa vyjadril aj Martin Glváč, ktorý uviedol, že nejde o žiadne prekvapenie. Štátny tajomník ministerstva dopravy za Smer Viktor Stromček uviedol, že oboch kandidátov pozná osobne. „Myslím si, že ide o výbornú voľbu nielen pre Smer, ale aj pre celé Slovensko,“ tvrdí Stromček. 
 
Poslanec Ján Podmanický pozná Sakovú ako „veľmi schopnú manažérku“ a považuje ju za správnu voľbu. Ďalší z dlhoročných členov Smeru-SD, poslanec Dušan Jarjabek zase uviedol, že štátnu tajomníčku ministerstva vnútra osobne nepozná, a preto jej iba drží palce. „Naozaj neviem, kto je v rámci takýchto ľudí novej generácie, ktorí by mali nastúpiť za ľudí, ktorí by v Smere mali končiť, či už profesne, alebo stranícky,“ povedal Jarjabek. 
 
Miroslav Číž uviedol, že ide o prirodzenú „generačnú výmenu“, a pripomenul, že Smer vznikol v roku 1999. „Je prirodzené, že predseda prezentuje ľudí, ktorí sa presadili vo výkonných funkciách,“ konštatoval. 
 
Europoslanec Boris Zala privítal najmä predstavenie Petra Pellegriniho ako predstaviteľa „novej generácie“ Smeru. „Ale to, že je novou generáciou Smeru, hovorím už skoro rok a považujem to za samozrejmé. Pokiaľ ide o pani Sakovú, neviem, kto to je, nikdy som ju v štruktúrach Smeru nevidel, takže vôbec neviem, o čo ide,“ priznal Zala. 
 
Celý text nájdete TU
 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: top

Ďalšie články z rubriky

Čaputová udelila individuálnu milosť. Takto vysvetľuje svoje rozhodnutie

19:59 Čaputová udelila individuálnu milosť. Takto vysvetľuje svoje rozhodnutie

Prezidentka Zuzana Čaputová udelila individuálnu milosť 44-ročnému J. H., ktorý v roku 2015 spôsobil…