Fico nadšený nebude. Mikloš mu dáva horké pilulky

19. 9. 2016 9:15

Bývalý minister financií a súčasný šéf poradného tímu pre reformy na Ukrajine vo vláde Volodymyra Hrojsmana Ivan Mikloš vo svojom pravidelnom komentári adresoval premiérovi Robertovi Ficovi štipľavé slová. Neuveríte, čo za to môže.

Fico nadšený nebude. Mikloš mu dáva horké pilulky
Foto: SITA
Popis: Ivan Mikloš, exminister financií

V exministrovi financií Ivanovi Miklošovi vyvolal článok so súčasným riaditeľom bratislavského letiska Ivanom Trhlíkom dojem, že je Alica v krajine zázrakov. Mikloš v komentári pripomína obdobie, keď počas druhej Dzurindovej vlády v roku 2006 ukončili privatizáciu bratislavského letiska, ktorú po nástupe do funkcie aktuálny premiér Robert Fico zrušil, a letisko je štátne. Mikloš sa však pýta, s akým výsledkom?

„Od roku 2006 doteraz vyrobilo letisko kumulatívnu stratu 43,7 milióna, počas posledných štyroch rokov to bolo okolo sedem miliónov eur ročne. Z Bratislavy sa stále takmer nikam nelieta,“ prízvukuje Mikloš a pripomína, že Slováci lietajú z Viedne, kam teda aj nosia svoje peniaze. Samotný riaditeľ Trhlík mal v rozhovore, o ktorom sa Mikloš zmieňuje už v úvode, povedať, že letisko nevyhnutne potrebuje strategického partnera a že zásadnou prekážkou pre ďalší rozvoj je, že je v štátnom vlastníctve.

Mikloš rovnako pripomína vyjadrenie vtedajšieho ministra dopravy Jána Počiatka, ktorý v roku 2014 vyhlásil, že súčasné vedenie rezortu nebude privatizovať ani nijakým iným spôsobom meniť vlastnícke pomery na bratislavskom letisku. Tu sa podľa jeho názoru ukazuje tragikomickosť a trápnosť v súvislosti so vzťahom Smeru k privatizácii. „Najskôr zrušia privatizáciu, ktorá mohla priniesť štátu peniaze a podniku strategického partnera, investície a trhy, a potom pod tlakom problémov, ktoré si spôsobili, špekulujú, ako ju urobiť, len to tak nenazvať,“ píše exminister financií a komentár uzatvára pozdravom pre premiéra.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: du

Ďalšie články z rubriky

VIDEO Už je na mieste. Demolačný stroj dorazil k poškodenej bytovke v Prešove

17:56 VIDEO Už je na mieste. Demolačný stroj dorazil k poškodenej bytovke v Prešove

Demolačný stroj, pomocou ktorého sa budú realizovať búracie práce na výbuchom a požiarom poškodenej …