Fico musí brzdiť Bugárových oligarchov, tvrdí komentátor

25. 5. 2017 10:22

V stredu sa uskutočnilo verejné vypočutie kandidátov na post šéfa Úradu pre verejné obstarávanie. Uchádzači boli traja a výsledok prišiel až podvečer. Ani jeden z kandidátov neprešiel a celý proces sa zopakuje. „Premiér sa zahral na spravodlivého,“ píše komentátor Dag Daniš.

Fico musí brzdiť Bugárových oligarchov, tvrdí komentátor
Foto: SITA
Popis: Béla Bugár

„Aby sme si nerobili ilúzie: nie je to tak, že strana oligarchov je len Smer a bugárovci sú tí, ktorí koalíciu ´kultivujú´. Tentokrát to vyzeralo presne opačne,“ začína svoj komentár Dag Daniš. Poukazuje na to, že v obchodnom pozadí strany Most-Híd stojí veľkopodnikateľ Štefan Czucz, ktorý má byť podľa Danišových slov sused a kamarát Bélu Bugára a ktorý desať rokov riadil Transpetrol.

V Transpetrole pracoval s podnikateľom Czuczom jeden z kandidátov na šéfa ÚVO Juraj Méry. Méry sa mal po roku 2010 objavovať aj v Slovenskej pošte po boku nominantky Mostu-Híd a po voľbách rovnako aj na ministerstve dopravy, na čele ktorého stojí Árpád Érsek, rovnako z Mostu.

„Problém Méryho je v tom, že v štátnych firmách nezastupoval stranu - to by bolo v poriadku. Zastupovať mal skôr podnikateľa z pozadia strany. A jeho obchodné záujmy,“ píše Daniš a pokračuje, že to vyzeralo ako klasická oligarchická schéma. „Ľudí do vedenia Protimonopolného úradu či ÚVO v skutočnosti nevyberala strana a vláda, ale oligarcha s osobnými väzbami na Bugára,“ tvrdí komentátor.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: du
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Vyhrá Kotleba? „Fašisti“, „hanba“, už znie z Česka. A Čaputová už naznačila, ako by to bolo

23:58 Vyhrá Kotleba? „Fašisti“, „hanba“, už znie z Česka. A Čaputová už naznačila, ako by to bolo

Situáciou na Slovensku sa v komentári pre server seznamzpravy.cz zaoberá novinár a šéfredaktor České…