Fico je ako poslušný žiačik Macrona. Ako každý správny socialista má míňanie cudzích peňazí v krvi, búši Sulík

30.10.2017 19:00

Kto si dovolí pýtať sa, čo nás bude jadro EÚ stáť a čo z toho budeme mať, ten je podľa Fica „neštandardný extrémista“, rozhorčuje sa Sulík. A Fico bude radšej za pekného pred Macronom, aj keď to je na úkor Slovenska, odkazuje.

Fico je ako poslušný žiačik Macrona. Ako každý správny socialista má míňanie cudzích peňazí v krvi, búši Sulík
Foto: TASR
Popis: Richard Sulík

Podľa lídra SaS Richarda Sulíka už niekoľko mesiacov traumatizuje predseda vlády Robert Fico spoločnosť s jadrom EÚ, do ktorého sa musíme stoj čo stoj hrnúť. „Za každú cenu a za výdatnej pomoci slovenských mienkotvorných médií. Kto si dovolí položiť k jadru otázky, konkrétne, čo nás to bude stáť a čo z toho budeme mať, a čo to jadro vlastne znamená, je za ´neštandardného extrémistu´,“ rozhorčuje sa líder najsilnejšej opozičnej strany v komentári na hnonline.

„Takéto niečo si pamätám z čias socializmu. So Sovietskym zväzom na večné časy a nikdy inak, hlásili horliví mladí komunisti ako napríklad Robert Fico a tiež nebolo dovolené klásť nejaké otázky,“ podotýka ďalej Sulík a upozorňuje, že čo toto predmetné jadro je, ešte stále Fico nevysvetlil.

Na snímke sprava český premiér Bohuslav Sobotka, rakúsky kancelár Christian Kern, francúzsky prezident Emmanuel Macron a slovenský premiér Robert Fico Autor: TASR

Naproti tomu francúzsky prezident Emmanuel Macron už niečo k jadru naznačil. „Želám si, aby sme do budúceho európskeho rozpočtu v roku 2020 mohli zadefinovať pásmo dane (právnických osôb), ku ktorým by boli členské štáty zaviazané,“ nechal sa počuť.

Poslušný žiačik

„A je to tu: kto chce byť v tom slávnom jadre, bude musieť podľa predstáv pána Macrona zvýšiť dane. Poslušný žiačik Robert Fico s tým problém mať nebude, lebo byť za pekného mu je dôležitejšie ako záujmy občanov Slovenska, a navyše, ako každý správny socialista má míňanie peňazí cudzích ľudí v krvi,“ reaguje Sulík na Macronove predstavy o jadre. A tak o pomerne nízke dane, ktoré máme oproti západným krajinám, a ktoré nám poskytujú konkurenčnú výhodu, zrejme prídeme, lebo Fico sa bude chcieť zapáčiť Macronovi, myslí si šéf liberálov.

„Zvyšovať dane na úkor podnikateľov, zvyšovať minimálnu mzdu na úkor zamestnávateľov a znižovať suverenitu našej krajiny na úkor jej občanov. To je všetko, na čo sa Robert Fico počas desiatich rokov ako predseda vlády zmohol,“ udrel si šéf liberálov a poznamenal, že len odvážnymi a premyslenými reformami bude Slovensko dobiehať západné krajiny, a rozhodne nie tým, že premiér bude v Bruseli za poslušného žiačika.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: df
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Dôchodkový strop Smeru. Most a SaS o tom nechcú počuť. Matovič chce zmenu podľa počtu detí

14:25 Dôchodkový strop Smeru. Most a SaS o tom nechcú počuť. Matovič chce zmenu podľa počtu detí

Koaličná strana Smer-SD je pripravená s politickými stranami rokovať o návrhu zastropovania veku odc…