Fico airlines? Ministerstvo analyzuje možnosť, župy informácie nemajú. A čo na to analytik...

12. 11. 2015 9:00

Premiér Robert Fico minule vyhlásil, že vláda chce dotovať pravidelné letecké linky medzi Bratislavou a Košicami. Budú však ceny leteniek lacnejšie? Župy tvrdia, že rokovania na túto tému sa nezačali. Čelíme tak opäť len ďalším predvolebným sľubom?

Fico airlines? Ministerstvo analyzuje možnosť, župy informácie nemajú. A čo na to analytik...
Foto: SITA
Popis: ILUSTRAČNÁ SNÍMKA
reklama

Predseda vlády vyhlásil, že vláda uvažuje o spolupráci medzi Košickým, Prešovským a Bratislavským samosprávnym krajom. Formou dotačnej politiky by vraj chceli vymyslieť pravidelné letecké spojenie so stálou cenou, aby nad tým niekto nešpekuloval. Podľa dopravného analytika Jozefa Drahovského však zlacnenie leteniek bude závisieť hlavne od dopytu, informuje denník Nový Čas.

Prázdne sedadlá sa nikomu neoplatia

Podľa denníka kraje tvrdia, že rokovania na túto tému sa ešte nezačali. Je teda otázne, či v prípade pravidelného a lacnejšieho leteckého spojenia slovenských metropol ide o realitu alebo len sľuby.

Košický aj Bratislavský kraj by však linku privítali, ministerstvo dopravy podľa hovorcu Martinu Kóňu analyzuje možnosti, ako projekt podporiť. V súčasnosti medzi metropolami lietajú len České aerolínie, kde sa cena leteniek pohybuje okolo 64 eur. Analytik Ján Drahovský však tvrdí, že nikomu sa neoplatí prevádzkovať linku, keď nemá obsadené sedadlá. Dopyt je teda v tomto prípade kľúčový.


 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: rat
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Nech si Pellegrini spomenie na Kisku, odkazuje publicista Hrabko. Odborná diskusia o voľbe generálneho prokurátora je podľa neho kino

23:58 Nech si Pellegrini spomenie na Kisku, odkazuje publicista Hrabko. Odborná diskusia o voľbe generálneho prokurátora je podľa neho kino

Význam prieskumu, podľa ktorého by nová politická strana Petra Pellegriniho, ak by ju založil, získa…