Fico: Teraz sa začína boj o Slovensko. Istanbulský dohovor sme pochovali!

3. 4. 2019 0:00

Predseda najsilnejšej vládnej strany SMER – sociálna demokracia po zvolení Zuzany Čaputovej za prezidentku "volá do zbrane". Na Slovensku sa podľa neho rozhorel boj medzi liberálmi šíriacimi nebezpečné socialistické experimenty na jednej strane a tradičnými sociálnymi demokratmi, ktorí hája klasické sociálne hodnoty, sociálny štát a vôbec všetky hodnoty, na ktorých Slovensko dlho stálo.

Fico: Teraz sa začína boj o Slovensko. Istanbulský dohovor sme pochovali!
Foto: TASR
Popis: Na snímke predseda strany Smer – SD Robert Fico počas tlačovej konferencie po rokovaní predsedníctva strany SMER – SD v Bratislave 19. februára 2019.
reklama

Slováci si zvolili prezidenta, respektíve prezidentku. Advokátka Zuzana Čaputová porazila podpredsedu Európskej komisie Maroša Ševčoviča. Ukazuje sa, že Ševčovič prehral o viac ako dvestotisíc hlasov aj preto, že ho podporovala vládna strana Smer Roberta Fica. Minister financií a podpredseda strany Peter Kažimír vyhlásil, že Smer prezidentské voľby prehral, lebo "keď už sa strana nesmie hlásiť k nejakému kandidátovi, aby ho nepoškodila, znamená to, že táto strana na tom rozhodne nie je dobre".

Fico však v komentári na serveri hnonline.sk dáva najavo, že neskladá zbrane. Teraz sa vraj bude bojovať o budúcnosť Slovenska. Pôjde vraj o boj s najtvrdšími liberálmi. Prvé kolo tohto boja vraj už Smer vyhral, keď v parlamente pochoval tzv. Istanbulský dohovor.

„Udalosti v národnej rade, ako aj prezidentské voľby ukázali, že nás čaká až do volieb súboj dvoch hodnotových predstáv o Slovensku a jeho budúcnosti. Jednu tvorí ultraliberálna vízia postavená na antisociálnej politike a nekritickom prijímaní sociálnych experimentov, ktoré spochybňujú tradičné hodnoty spoločnosti. A druhou je sociálna vízia rešpektujúca a obraňujúca všetky hodnotové piliere, na ktorých slovenská spoločnosť dlhé roky stojí,“ napísal Fico.

Súboj to vraj bude o to ťažší, že v Prezidentskom paláci bude sedieť neskúsená Zuzana Čaputová, ktorá bude pokračovať v politike končiacej hlavy štátu Andreja Kisku. Tak to aspoň vidí Fico. O to dôležitejšie sú podľa neho tri úspechy, ktoré si mohla pripísať strana Smer s poslancami z ďalších strán.

„Dovolím si povedať, že sme dali facku slovenskému ultraliberalizmu na troch spoločenských úrovniach. V hodnotovej sme odmietnutím Istanbulského protokolu vyslali jasný signál, že ústavná väčšina v parlamente sa hlási k rešpektovaniu hodnoty tradičnej rodiny a odmieta ultraliberálne experimenty. V ekonomickej rovine sa nám zase podarilo prelomiť veto prezidenta týkajúce sa označovania domácich potravín. Považujem za našu základnú povinnosť podporovať domácu výrobu a dodávať občanom kvalitu. V sociálnej rovine symbolická facka ultraliberalizmu zarezonovala najsilnejšie. Ústavné zastropovanie veku odchodu do dôchodku, zakotvenie minimálnej mzdy a troch pilierov dôchodkového zabezpečenia tvoria sociálne piliere slovenskej budúcnosti,“ poznamenal.

Z uvedených informácií je podľa bývalého premiéra zrejmé, že Smer háji národné záujmy. Ale slovenský liberálny mediálny mainstream to odmieta oceniť a siaha po nekorektných argumentoch a Smer napáda.

Celý komentár nájdete na hnonline.sk.

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: mp
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Poslanci podpisovali koaličnú dohodu, jeden nepodpísal. Premiér očakáva podporu zákonov v zmysle dohôd. Zelená karta zostáva

14:19 Poslanci podpisovali koaličnú dohodu, jeden nepodpísal. Premiér očakáva podporu zákonov v zmysle dohôd. Zelená karta zostáva

Po podpise koaličnej dohody a odhlasovaní programového vyhlásenia vlády (PVV) sa očakáva, že poslanc…