Fico: Odmietam sa prispôsobiť tomuto diktátu doby

27. 6. 2019 7:00

Podľa Fica sú seniori generáciou, ktorá najviac doplatila na zásadné transformačné zmeny ekonomiky. Pomáhať im v čase, keď sa ekonomike darí, považuje za rešpekt tým, ktorí budovali štát aj pre nasledujúce generácie v tejto krajine. Píše predseda strany Smer – SD Robert Fico v komentári Hospodárskych novín.

Fico: Odmietam sa prispôsobiť tomuto diktátu doby
Foto: TASR
Popis: Predseda strany Smer-SD R. Fico
reklama

„Ako sa tak okolo seba pozerám a sledujem atmosféru v spoločnosti, tak v nej začína dominovať akoby kult mladosti. Navodzuje sa dojem, že všetko, čo je staršie, je zbytočné a netreba sa tým zaoberať,“ komentuje spoločenský vývoj v HN komentári.

Fico sa odmieta prispôsobiť tomuto diktátu doby a je presvedčený, že základným stavebným kameňom sociálnej politiky musí byť práve starostlivosť o seniorov.

Predseda Smeru nevidí v programoch opozície, že by sa venovala práve týmto ľuďom. „Riešia všetko možné, chcú obrátiť ekonomický život krajiny naruby cez rôzne odvodové kolieska, ale seniori, ktorých je čoraz viac, sa nachádzajú mimo ich pozornosti,“ opisuje.

„Preto som veľmi rád, že sme našli na pôde parlamentu politickú podporu v koalícii pre náš návrh zdvojnásobnenia vianočného príspevku, ktorý by mal byť vyplatený už v decembri,“ konštatuje poslanec NR SR a zdôrazňuje, že časti penzistov s najnižším dôchodkom stúpne veľmi výrazne. 

Mal by to byť podľa Fica ďalší krok k 13. dôchodku.

Podľa Fica má byť stavebným kameňom sociálnej politiky starostlivosť o seniorov. Zdroj: TASR

Fico pokračuje vo výpočtoch výhod: v prípade ľudí, ktorých dôchodok nepresahuje dvojnásobok sumy životného minima, sa suma vianočného príspevku zdvojnásobí.

Anketa

Myslíte si, že vládna koalícia vydrží do konca tohto volebného obdobia?

90%
6%
4%
hlasovalo: 1850 ľudí

Najvyššiu sumu dôchodku dostane podľa Fica 128-tisíc seniorov. „A to už je už pomerne veľká skupina. Oceňujem, že ministerstvo práce pristúpilo aj k rozšíreniu okruhu poberateľov vianočného príspevku. Celkovo sa počet zvyšuje o 75-tisíc dôchodcov.

Podotýkam, že zvýšenie príspevku by sa v tomto roku malo dotknúť približne 1,3 milióna ľudí,“ uzatvára výpočet Fico.

Okrem spomínaných dôchodkov sa zvyšuje aj suma vyčlenená na podporu rekondičných aktivít dôchodcov. Za veľmi podstatné považuje predseda Smeru – SD  aj podporu starostlivosti o seniorov. Príspevky pre opatrovateľov výrazne narastú už od 1. júla. 

„Pre niekoho sú vynikajúce ekonomické výsledky Slovenska cieľom, no pre nás len prostriedkom ako pomôcť tým, ktorí si to skutočne zaslúžia,“ komentuje starostlivosť o dôchodcov na svojom facebookovom profile Robert Fico.

Zdroj: Facebook/Robert Fico

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: AV
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Prešetria sa nahrávky s hlasom Trnku a padne verdikt disciplinárky skoro? Vačok: Vždy záleží na tom, či je skutočný záujem

0:01 Prešetria sa nahrávky s hlasom Trnku a padne verdikt disciplinárky skoro? Vačok: Vždy záleží na tom, či je skutočný záujem

Dobroslav Trnka je stále v riešení disciplinárnej komisie Generálnej prokuratúry SR. Bude totiž treb…