Fico: Nie sme žiadni mastodonti, žiadne mamuty. A opäť zaťal do médií

8.1.2017 18:35

Predseda vlády Robert Fico najnovšie na svojom oficiálnom facebookovom profile ponúka fragmenty zo svojho rozhovoru pre TABLET.TV. Po videu o migrantoch a svojom zdravotnom stave sa dnes pristavil pri novinároch. Podľa očakávania ich nešetril.

Fico: Nie sme žiadni mastodonti, žiadne mamuty. A opäť zaťal do médií
Foto: TASR
Popis: Premiér Robert Fico a jeho poradca pre komunikáciu Erik Tomáš

Fico hovorí, že „štandardné médiá neuveriteľne strácajú na dôveryhodnosti“. Je to podľa neho aj preto, že „píšu o svete a Slovensku inak, ako Slovensko a svet vyzerajú“.

Premiér uvádza konkrétne príklady, ako podozrenie z údajného falšovania čítanosti vlastných článkov, postoj bývalého majiteľa média, ktorý hovoril o tom, ako si novinári kopali do Fica, či údajné skresľovanie politickej reality na základe jedného prieskumu.

Podľa Fica sa aj preto ľudia obracajú na sociálne siete. „Je to ale veľmi nebezpečné, pretože sociálne siete nemajú filtre, objavuje sa tam obrovské množstvo agresivity, nenávisti, to, čo jednoducho odmietam. Ale je asi normálne, že sa pokúšame komunikovať aj touto cestou. Veď napriek tomu, že sme možno dlho v politike, my nie sme žiadni mastodonti, žiadne mamuty, normálne žijeme, pracujeme, každý z nás je súčasťou moderného sveta, moderného života. Berte to tak, keďže necítime veľký dôvod sa venovať štandardným médiám, lebo prakticky nikto to už nečíta, nikto to už nepozerá, tak ideme komunikovať s verejnosťou spôsobom, ktorý dnes verejnosť akceptuje. Budeme v tom určite pokračovať ďalej,“ zakončil Fico a narážal na svoje videá z pracovne s ministrom práce Jánom Richterom a ministrom financií Petrom Kažimírom.

Zdroj: Facebook/Robert Fico

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: RB

Ďalšie články z rubriky

Upokojí Saková ako ministerka vnútra situáciu v spoločnosti? Sólymos si nie je istý. Ona vie, čo má robiť, dopĺňa Žiga

16:15 Upokojí Saková ako ministerka vnútra situáciu v spoločnosti? Sólymos si nie je istý. Ona vie, čo má robiť, dopĺňa Žiga

Minister životného prostredia László Sólymos (Most-Híd) si nie je istý, či nominácia štátnej tajomní…