Farská a Šeliga: Fico klame, že zhromaždenia boli platené zo zahraničia. Vítame, že ho vypočula generálna prokuratúra

4. 10. 2018 17:01

Aktivisti z iniciatívy Za slušné Slovensko podali ešte v júni trestné oznámenie na vtedajšieho premiéra Roberta Fica. Teraz však prišlo k posunu a generálna prokuratúra vypočula predsedu Smeru.

Farská a Šeliga: Fico klame, že zhromaždenia boli platené zo zahraničia. Vítame, že ho vypočula generálna prokuratúra
Foto: TASR
Popis: Zástupcovia z iniciatívy Za slušné Slovensko zľava Karolína Farská a Juraj Šeliga

Aktivisti Juraj Šeliga a Karolína Farská z iniciatívy Za slušné Slovensko podali na Roberta Fica trestné oznámenie za ohováranie a šírenie poplašnej správy ešte 15. júna. Organizátori protestov tak reagovali na Ficove slová. „Niekoľko mesiacov sme počúvali  o tom, ako sa tu niekto snaží o štátny prevrat, organizáciu chaosu v krajine či ako sú organizátori zhromaždení prepojení na zahraničie či amerického finančníka Georgea Sorosa,“ zdôvodnili svoje kroky. Viac sme o tom písali TU.

Vypočutie Fica

Vo štvrtok informovala iniciatíva Za slušné Slovensko, že generálna prokuratúra po viac ako troch mesiacoch od podania trestného oznámenia predvolala a vypočula bývalého premiéra Roberta Fica.

„Vítame tento krok o to viac, že poslanec Fico stále pokračuje v osočovaní a klamstvách o organizátoroch zhromaždení Za slušné Slovensko. Klame o organizovaní zhromaždení mimovládnymi organizáciami alebo zahraničím. Zhromaždenia organizovali občania, ktorým záleží na svojej krajine a už sa nevedeli pozerať na aroganciu Ficovej vlády. Tej vlády, ktorej asistovala pani Trošková, bývalá spoločníčka osoby, ktorá je označovaná ako člen talianskej mafie. Mafie, o ktorej písal zavraždený Ján Kuciak,“ uvádza Šeliga s Farskou.

Fico podľa nich klame aj o tom, že zhromaždenia boli platené zo zahraničia. „Príspevky sú stále dostupné na našom transparentnom účte. On sám ale nevysvetlil, odkiaľ zobral milión na stôl, ktorý ukázal na úrade vlády. Dodnes rovnako nevie vysvetliť, odkiaľ má peniaze na drahé hodinky a ako si môže dovoliť bývať v byte daňového podvodníka.“

Fico podľa Šeligu a Farskej šíril správu o štátnom prevrate

„Klame a šíril poplašnú správu o štátnom prevrate. Počas všetkých našich zhromaždení na námestiach stáli odhodlaní ľudia, ktorí sa nikdy neuchýlili k žiadnej výtržnosti alebo násilnému prejavu. Podľa infomácií od polície počas všetkých zhromaždení od začiatku marca nezaznamenali akúkoľvek výtržnosť. Bol to však Fico, kto strašil ľudí dlažobnými kockami a útokmi na verejné budovy. Tak veľmi sa bál o svoje premiérske kreslo a vyvodenie zodpovednosti, že konšpiroval, šíril strach a nenávisť,“ dodávajú.

Šeliga a Farská zároveň veria, že bude začaté trestné stíhanie Roberta Fica, lebo nie je prípustné, aby bývalý premiér šíril poplašné správy o dlažobných kockách, zastrašoval výtržnosťami a štátnym prevratom. „Nie je príspustné, aby ktokoľvek beztrestne klamal, konšpiroval, strašil ľudí a šíril nenávisť. Na Slovensku musí platiť spravodlivosť pre všetkých,“ uzavreli.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: OS
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

VIDEO My sme vyzliekli predstaviteľov Slovenskej pospolitosti z uniforiem. Pellegrini a Kailňák sa zastali Fica

14:58 VIDEO My sme vyzliekli predstaviteľov Slovenskej pospolitosti z uniforiem. Pellegrini a Kailňák sa zastali Fica

Smer-SD je pripravený odborne aj personálne na to, aby mohol vyhrať budúcoročné parlamentné voľby a …