FOTO VIDEO Kaliňák a Gajdoš vysmiati na tandemových bicykloch. Richter si to trochu uľahčil. Ministri sa sa zapojili do Európskeho týždňa mobility

20.9.2017 12:30

Do prebiehajúceho Európskeho týždňa mobility sa dnes zapojila aj vláda SR. Časť ministrov prišla na jej rokovanie alternatívnou dopravou. Daždivé počasie neodradilo šéfov rezortov vnútra, obrany, práce a hospodárstva. Tí využili bicykle, ale aj elektromobil. Štátni tajomníci ministerstiev zahraničia a životného prostredia sa postavili na kolobežky.

FOTO VIDEO Kaliňák a Gajdoš vysmiati na tandemových bicykloch. Richter si to trochu uľahčil. Ministri sa sa zapojili do Európskeho týždňa mobility
Foto: TASR - Martin Baumann
Popis: Robert Kaliňák a riaditeľ Tlačového odboru Kancelárie MV Ivan Netík prichádzajú na rokovanie vlády v rámci Európskeho týždňa mobility.

Fotogaléria: - Ministri sa zapojili do Európskeho týždňa mobility

Robert Kaliňák a riaditeľ Tlačového odboru Kancelá...
Minister obrany SR Peter Gajdoš prichádza na tende...
Minister hospodárstva SR Peter Žiga prichádza na e...
Minister obrany SR Peter Gajdoš prichádza na tende...
Minister vnútra Robert Kaliňák a minister obrany P...
Minister hospodárstva SR Peter Žiga prichádza na e...

Do Európskeho týždňa mobility sa vláda deklaratívnym spôsobom zapája od roku 2012. Minister vnútra Robert Kaliňák (Smer-SD) a minister obrany Peter Gajdoš (nominant SNS) dnes nasadli na tandemové bicykle. Kaliňákovi ho zapožičali dobrovoľní hasiči z Bolerázu, Gajdošov bicykel mal zase maskáčovú vojenskú úpravu. „Nemalo by to byť iba jeden deň v roku, vzhľadom na veľké množstvo pracovných povinností však využívam na presuny služobné motorové vozidlo,“ priznal Kaliňák.   

Minister práce Ján Richter (Smer-SD) prišiel z ministerstva na elektrobicykli. „Je to príjemné, bodaj by to aj mobilizovalo ďalších, aby si takýto príklad, nielen v týždni mobility, ale aj celkom zobrali. Mňa to inšpirovalo,“ uviedol. Minister hospodárstva Peter Žiga (Smer-SD) dnes sedel za volantom elektromobilu. „Nie je to pre počasie. Bolo by zvláštne, keby sme my ako ministerstvo hospodárstva, ktorí propagujeme elektromibilitu a zabezpečujeme aj podporu tým, ktorí majú záujem si kúpiť elektromobil, aby sme prišli nejakým iným spôsobom,“ ozrejmil.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Napätie vo vnútri Európskej únie! Komisia chce prebrať kontrolu nad debatou o migračnej politike. Budú o migrantoch rozhodovať úradníci?

17:00 Napätie vo vnútri Európskej únie! Komisia chce prebrať kontrolu nad debatou o migračnej politike. Budú o migrantoch rozhodovať úradníci?

Minisummit o migrácii, na ktorý zvolal šéf Európskej komisie Jean-Claude Juncker predstaviteľov šest…