FOTO Polícia má zmysel pre humor aj vo vážnych situáciách. Na opis zásahu v osade použila text známej pesničky

15. 7. 2017 14:40

V osade Grűn pri Nálepkove zasahovala v stredu polícia a s výsledkami zásahu sa policajný zbor podelil na svojom oficiálnom facebookovom profile, ktorý mimoraidne aktívne propaguje prácu slovenských mužov zákona. Tentokrát k informáciám o zásahu nechýbal ironický úvod vypožičaný z textu pesničky jednej známej českej kapely.

FOTO Polícia má zmysel pre humor aj vo vážnych situáciách. Na opis zásahu v osade použila text známej pesničky
Foto: PZ SR
Popis: Policajný zásah v osade
reklama
„Když se u nás chlapi poperou, tak jenom nožem anebo sekerou,“ píše polícia v úvode komentára k akcii v osade Grűn pri Nálepkove. Ide pritom o notoricky známy text kapely Kabát, ktorý Policajný zbor SR využil ako úvod pre pomerne vážny incident, ktorý sa stal medzi tamojšími Rómami.
 

Fotogaléria: - Zásah v rómskej osade

Policajný zásah v osade
Policajný zásah v osade
Policajný zásah v osade
Policajný zásah v osade
Policajný zásah v osade
Políciu zavolali samotní Rómovia po incidente, pri ktorom istý Jaroslav B. čelil hnevu jednej z rodín za to, že zrazil autom jedného z jej členov. Traja príbuzní si to potom prišli s Jaroslavom vybaviť „ručne stručne“ a prišli k jeho obydliu s improvizovanými zbraňami v rukách. Začali rozbíjať okná a snažili sa dostať dnu, kde sa muž ukrýval. 
 
„Už pred príchodom hliadky sa obyvatelia osady začali zhlukovať, väčšina z nich bola agresívna a pod vplyvom alkoholu. Po príchode policajtov a upokojení situácie prišiel vyšetrovateľ, ktorý pokračoval v dokumentovaní dopravnej nehody,“ píše polícia k situácii. Šofér mal pritom v krvi takmer jedno promile alkoholu a chodcovi, ktorého zrazil, namerali až 4,23 promile. Zo zranení sa bude zotavovať približne týždeň. 
 
Policajti na mieste museli použiť donucovacie prostriedky a traja obyvatelia osady skončili v cele. Pri zásahu nebol nikto zranený. 
 
„Dôvodom incidentu bol podľa polície pocit krivdy Jaroslava B., že mu po dopravnej nehode Rastislav H. rozbil okná na vozidle a jeho brat Miloš H. ho udrel vidlami po chrbte. Vyšetrovateľ začal trestné stíhanie za prečin porušovania domovej slobody, spáchaného formou spolupáchateľstva a spracoval podnet na väzobné stíhanie, ktoré ale prokúrátor zamietol,“ dodáva v závere polícia. 
 
 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: top
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

18:25 Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

Svetové médiá už informovali, že OSN rozhodla, že klimatických utečencov nebudú môcť vrátiť do krají…