FOTO Kto je zadržaný Tomáš? Absolvoval špeciálny kurz. Miestny obyvateľ tvrdí, že ho spájali aj s inou vraždou

27. 9. 2018 14:02

Protizločinecká jednotka NAKA zadržala vo štvrtok ráno osoby podozrivé z násilnej trestnej činnosti. Akcia súvisí s vraždou novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Podľa najnovších informácií zadržali príslušníci NAKA na juhu Slovenska osem osôb, pričom jednou z nich mal byť bývalý policajný vyšetrovateľ.

FOTO Kto je zadržaný Tomáš? Absolvoval špeciálny kurz. Miestny obyvateľ tvrdí, že ho spájali aj s inou vraždou
Foto: Facebook/ Tomáš Sz.
Popis: Tomáš Sz. (v strede)
reklama

Fotogaléria: - Policajný zásah v Kolárove

Z policajného zásahu v obci Kolárovo
Z policajného zásahu v obci Kolárovo
Policajný zásah v Kolárove
Policajný zásah v Kolárove
Policajný zásah v Kolárove
Policajný zásah v Kolárove

Podozrivým v Kuciakovej vražde má byť Tomáš Sz. Okrem toho, že bol bývalý vyšetrovateľ, mal robiť aj v SBS. Do Kolárova sa podľa miestnych vrátil len pred pár mesiacmi. V dome na Harcsovej ulici býva s rodičmi. Informuje o tom denník Sme.

Tomáš Sz. (vpravo) Zdroj: Facebook

Špeciálny kurz

Podľa portálu aktuality.sk sa mal Tomáš Sz. počas razie nachádzať v dome so svojím otcom. Zadržaný Tomáš Sz. podľa svojho Facebooku absolvoval kurz pre privátnych bodyguardov v agentúre European Security Academy, ktorá má výcvikové stredisko v Poľsku. 

Z fotografií na sociálnej sieti je zrejmé, že pracoval aj na lodi ako ozbrojený strážnik a venoval sa viacerým bojovým umeniam ako karate alebo Jiu Jitsu.

Zdroj: Facebook

Anketa

Myslíte si, že polícia má v rukách vraha Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej?

27%
55%
hlasovalo: 720 ľudí
Server bumm.sk navyše informuje, že zadržali aj druhého muža, ktorý má byť príbuzný Tomáša Sz., pravdepodobne ide o bratranca.

Bývalý vojak v hodnosti desiatnik

Na staršej fotografii na sociálnej sieti je Miroslav M. oblečený v tričku, ktoré pripomína oblečenie vojakov na zahraničnej misii. Navyše, pri fotografii je označená aj lokalita Cyprus.

Meno Mirsolav M. sa dokonca zhoduje s menom muža, ktorý slúžil v Ozbrojených silách SR do januára 2013 v hodnosti desiatnik. Už viac ako 5 rokov nie je profesionálnym vojakom, potvrdila pre Aktuality.sk hovorkyňa ministerstva obrany. 

Obyvateľ Kolárova pre aktuality.sk potvrdil, že obaja muži sú v obci známi ako „vybavovači problémov, vo veľkých veciach nelietali, skôr pracovali ako zaklopkávači”. Dokonca uviedol, že sa mená Tomáša Sz. a Miroslava M. spájali aj s vraždou podnikateľa v Kolárove, ktorá sa odohrala v decembri 2016.

Tomáš Sz. Zdroj: Facebook

Bývalý šéf vyšetrovateľov: Ide o významný posun

V každom prípade štvrtkový trestno-procesný úkon, ktorým je zadržanie ôsmich osôb v Kolárove podozrivých z úkladnej vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice, treba pokladať za výrazný a významný posun vo vyšetrovaní tohto prípadu. Domnieva sa bývalý dlhoročný šéf slovenských vyšetrovateľov a v súčasnosti vysokoškolský pedagóg Jaroslav Ivor.

„Aj keď zaznievali mnohé kritické názory a poznámky k dĺžke tohto konania, určite sa dozvieme, prečo k tomu došlo až po takomto čase. Napriek tomu ja to považujem za významný posun. Vo všeobecnosti možno povedať, že pokiaľ ide o objasňovanie prípadu z hľadiska jeho páchateľa, tak sú také štyri základné stupne. To znamená podozrivý, obvinený, obžalovaný a odsúdený. Dostávame sa do prvého stupňa riešenia," povedal pre TASR Ivor.

Ako zdôraznil, v prípade že sa zhodnotí v rámci tohto zadržania, v rámci 48-hodinovej lehoty, že zadržanie podozrivých alebo podozrenie je aktuálne, tak sa vznesie obvinenie. „To už bude ďalší, vyšší stupeň pravdepodobnosti odhalenia páchateľa. Samozrejme, to konečné riešenie bude až v rukách súdu, ale ja sa domnievam, že už i toto je významný pozitívny posun vo vyšetrovaní tohto prípadu," zdôraznil Ivor.

Ján Kuciak bol investigatívny novinár v redakcii spravodajského webu aktuality.sk. Kuciaka a jeho snúbenicu zavraždili 21. februára v ich dome vo Veľkej Mači výstrelmi z pištole kalibru 9 mm.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: OS
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Nech si Pellegrini spomenie na Kisku, odkazuje publicista Hrabko. Odborná diskusia o voľbe generálneho prokurátora je podľa neho kino

23:58 Nech si Pellegrini spomenie na Kisku, odkazuje publicista Hrabko. Odborná diskusia o voľbe generálneho prokurátora je podľa neho kino

Význam prieskumu, podľa ktorého by nová politická strana Petra Pellegriniho, ak by ju založil, získa…