FOTO Grécka polícia už tretí deň čelí migrantom. Chcú sa dostať do strednej Európy. Na sociálnych sieťach šíria fámy, že cesta je voľná

6. 4. 2019 19:00

Grécka polícia sa v sobotu opäť snažila zabrániť stovkám migrantov v ich pochode z tábora pri meste Solún smerom k hraniciam so Severným Macedónskom.

FOTO Grécka polícia už tretí deň čelí migrantom. Chcú sa dostať do strednej Európy. Na sociálnych sieťach šíria fámy, že cesta je voľná
Foto: TASR
Popis: Migranti sa pokúšajú prelomiť policajný kordón počas zrážok s príslušníkmi gréckych poriadkových síl pred utečeneckým táborom v dedine Diavata, západne od Solúnu na severe Grécka 5. apríla 2019.
reklama

 

Fotogaléria: - Grécka polícia zasahuje proti migrantom (5.4.2019)

Migrant s dieťaťom na rukách uteká spolu s ďalšími...
Migranti sa pokúšajú prelomiť policajný kordón poč...
Migrant so synom leží na trati počas blokovania hl...
Migranti si postavili stany na peróne počas blokov...
Migranti stoja trati počas blokovania hlavnej žele...
Migranti stoja trati počas blokovania hlavnej žele...

 

Podobné potýčky medzi políciou a migrantmi sa pri tábore Diavata odohrali aj vo štvrtok a v piatok.

V sobotu migranti hádzali do policajného kordónu kamene. Polícia použila slzotvorný plyn a ohlušujúce granáty, informovala agentúra AP.

Približne 2000 migrantov v sobotu už tretí deň po sebe oznámilo zámer dostať sa zo severogréckeho prístavného mesta Solún k hraniciam so Severným Macedónskom, ktoré sú vzdialené približne 60 kilometrov. Odtiaľ chcú následne pokračovať do strednej Európy, informovala agentúra DPA.

Migranti sa snažia dostať do pohraničia Grécka so Severným Macedónskom po tom, ako sa na sociálnych sieťach začali šíriť fámy, že táto hranica bude čoskoro opäť priechodná. 

Grécke ministerstvo pre migráciu tieto informácie poprelo a vyzvalo, aby sa všetci migranti vrátili späť. Na ich presun mali byť pripravené autobusy.

V Grécku žije viac než 70.000 utečencov a migrantov, ktorí do tejto krajiny začali prichádzať v rámci masovej utečeneckej vlny v roku 2015, keď muselo množstvo ľudí opustiť svoje domovy najmä v dôsledku občianskej vojny v Sýrii.

V období, keď migračná kríza dosiahla vrchol, vznikol na hraniciach medzi Gréckom a Severným Macedónskom múr, ktorý stále stojí a kontroluje ho pohraničná stráž. 

Takzvaná balkánska cesta, ktorá vedie z Grécka cez Severné Macedónsko, Srbsko a Maďarsko do strednej Európy, je teda aj naďalej uzatvorená.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

18:25 Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

Svetové médiá už informovali, že OSN rozhodla, že klimatických utečencov nebudú môcť vrátiť do krají…