FOTO Ďakujeme Pavol Frešo, že môžeme chodiť pešo, odkazujú obyvatelia rozkopanej ulice šéfovi BSK

26. 9. 2017 10:30

Špitálska ulica v Bratislave je dôležitou tepnou centra mesta a len začiatkom augusta sa začala rekonštrukcia električkovej trate, ktorá ňou vedie. Netrvalo však dlho a stavbu v polovici septembra zastavili. Dôvod? Majitelia bytov na tejto ulici nesúhlasili s výstavbou električkovej zastávky na plánovanom mieste a úrady zrušili stavebné povolenie. Do redakcie nám prišiel mail s fotografiami transparentov, ktoré ktosi umiestnil na plot chrániaci stavbu s odkazom pre šéfa bratislavského VÚC.

FOTO Ďakujeme Pavol Frešo, že môžeme chodiť pešo, odkazujú obyvatelia rozkopanej ulice šéfovi BSK
Foto: F. Losonsky
Popis: Odkaz P.Frešovi na Špitálskej ulici v Bratislave
reklama
Obyvatelia Špitálskej sa obrátili na úrady, pretože sa im nepáčilo, že zastávka električiek mala byť postavená pred vjazdom do ich domov. Ako informuje bratislavský dopravný podnik, stavebné povolenia zrušili Ministerstvo dopravy a výstavby SR a Okresný úrad Bratislava po odvolacích konaniach, ktoré iniciovali obyvatelia tejto ulice. 
 
Dva týždne po prerušení prác na električkovej trati pretiekol, zdá sa, niektorým obyvateľom Špitálskej pohár trpezlivosti a rozhodli sa na problém upozorniť. Na plot stavby umiestnili transparent s nápisom: Ďakujeme, Pavol Frešo, že môžeme chodiť pešo.
 
Pod ironickou rýmovačkou neznámy autor transparentu ešte dodáva, že Frešo vlastne splnil sľub, keď chodiť pešo je skutočne doprava zadarmo. 
 
„Roky platím dane a toto sa azda nestane ani v rozvojovej krajine. Rozkopaná cesta, električky nejazdia a zodpovedný zrazu nie je nikto! Ale ak bude treba strihať pásku, určite tu prídu všetci, čo môžu a budú sa vyškierať na kamery! Ospravedlňujem sa za tón, ale som už veľmi nahnevaný, toto už je naozaj veľa. Nikto nás aj tak nepočúva, tak to skúsim aspoň takto,“ píše v maili obyvateľ Špitálskej. 
 
Odkaz P.Frešovi na Špitálskej ulici v Bratislave
Odkaz P. Frešovi na Špitálskej ulici v Bratislave (Zdroj: F. Losonsky)

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: top
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Analytik: Máme byť pripravení na biologické vojny a riešime rúška! Štát nechránil ľudské životy. A Únia? Taliansko hodila cez palubu

0:55 Analytik: Máme byť pripravení na biologické vojny a riešime rúška! Štát nechránil ľudské životy. A Únia? Taliansko hodila cez palubu

Dlhé roky vypracúval bezpečnostné stratégie ochrany najvyšších ústavných činiteľov. Osobne ručil a…