FOTO Ako Kiska v Mexiku vzťahy rozvíja

22.11.2017 19:02

Prezident Andrej Kiska je na pracovnej návšteve Mexika, kam odcestoval s niekoľkohodinovým oneskorením pre technickú poruchu na leteckom vládnom špeciáli. Kiska a mexický prezident Enrique Pena Nieto sa zhodli, že vzťahy medzi oboma krajinami sú na veľmi dobrej úrovni, ale zároveň stále existuje priestor na ich veľký rozvoj.

FOTO Ako Kiska v Mexiku vzťahy rozvíja
Foto: ReproFoto: Facebook/Andrej Kiska
Popis: Andrej Kiska s mexickým prezidentom Enriquem Peña Nietom

Fotogaléria: - Prezident v Mexiku

Andrej Kiska sa počas štátnej návštevy Mexika stre...
Andrej Kiska a mexický prezident Enrique Peña Niet...
Andrej Kiska a mexický prezident Enrique Peña Niet...
Mexický prezident Enrique Peña Nieto (vpravo) a sl...
Slovenský prezident Andrej Kiska rozpráva na spolo...
Andrej Kiska s mexickým prezidentom Enriquem Peña ...
Slovenská hlava štátu sa so zážitkami z oficiálnej návštevy Mexika podelila na svojom oficiálnom facebookovom profile. Kiska sa v komentári k niekoľkým fotkám nezabudol posťažovať, že sa jeho odlet zdržal pre technické problémy vládneho lietadla.  
 
„Napriek poruche vládneho špeciálu a 11-hodinovému meškaniu odletu som včera absolvoval prvý deň oficiálnej návštevy Mexika. V minulosti som bol v tejto pohostinnej krajine na dovolenke, tentokrát tu strávim 2,5 dní plných rokovaní,“ hlásil Kiska na Facebooku v stredu ráno. 
 
Prezident pripomenul zemetrasenie, ktoré zasiahlo Mexiko pred pár mesiacmi a povedal, že Slovensko finančne pomôže pri obnove zničených nemocníc, škôl a infraštruktúry v Mexico City. Kiska vyzdvihol komunitu Slovákov, ktorí žijú, pracujú a študujú v Mexiku. V závere statusu láka prezident fanúšikov na svoj profil na Instagrame. 
 
Mexický prezident Enrique Peña Nieto sa s Andrejom Kiskom zhodli, že obe krajiny sú závislé od silných obchodných partnerov – z pohľadu Slovenska je to EÚ, z pohľadu Mexika ide o USA. Kiska pricestoval na niekoľkodňovú štátnu návštevu Spojených štátov mexických na pozvanie prezidenta Enriqueho Peñu Nieta. Ide vôbec o prvú štátnu návštevu slovenského prezidenta v Mexiku.
 
 
autor: top/TASR

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: top
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Nekompromisný Danko. Harabinova voľba. SaS v evidentných problémoch a tvrdý súboj Sulíka s vlastnými. Hodnotí uplynulý týždeň publicista

9:23 Nekompromisný Danko. Harabinova voľba. SaS v evidentných problémoch a tvrdý súboj Sulíka s vlastnými. Hodnotí uplynulý týždeň publicista

Ak štátnemu rozpočtu hrozí nedostatok zdrojov v dôsledku prechodu z konjunktúry do ďalšej fázy ekono…