Extrémistov loví aj Twitter. Toto je výsledok

26. 3. 2017 10:05

Boj proti šíreniu extrémizmu na sociálnych sieťach je témou, ktorá trápi vlády po celom svete už niekoľko rokov a obzvlášť od začiatku migračnej krízy. Politici sa snažia predísť tomu, aby sa na internete medzi ľuďmi šírila nenávisť či extrémizmus a sociálne siete im v tom začali pred dvomi rokmi vo veľkom pomáhať.

Extrémistov loví aj Twitter. Toto je výsledok
Foto: SITA
Popis: Sídlo Twitteru v San Franciscu

Akékoľvek radikálne prejavy na svojich stránkach nemilosrdne mažú sociálne siete Facebook aj Twitter. Tie sa vlani na podnet viacerých krajín podujali, že budú dôsledne vymazávať zo svojich stránok všetok obsah, ktorý by bol radikálny, nenávistný či extrémistický.

Spoločnosť Twitter, ktorá prevádzkuje rovnomennú sociálnu sieť, uviedla, že od roku 2015 až doposiaľ zrušila viac ako pol milióna používateľských účtov. Všetky mali šíriť extrémizmus, čím sa previnili voči pravidlám používania sociálnej siete a boli preto odstránené zo siete.

Najviac zablokovaných, respektíve zrušených účtov na sociálnej sieti Twitter zaznamenala spoločnosť v posledných šiestich mesiacoch minulého roka. Za pol roka vlani vymazali takmer 380-tisíc účtov. Všetky v súvislosti s podnecovaním, propagáciou alebo výzvami na násilie podmienené extrémistickými názormi.

Okrem bežných používateľov Twitteru sa sociálna sieť chce najnovšie zamerať aj na médiá a novinárov, ktorých niekto nahlásil za šírenie extrémistického obsahu. Žiadne konkrétne kroky však firma zatiaľ neprijala.

Celý text v angličtine nájdete TU.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: top
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Stav bytového domu, v ktorom došlo k výbuchu, je zlý. Niet čo zachraňovať, tvrdí statik

20:31 Stav bytového domu, v ktorom došlo k výbuchu, je zlý. Niet čo zachraňovať, tvrdí statik

Hasiči v sobotu večer ukončili zásah v bytovom dome na Mukačevskej ulici v Prešove, kde došlo v piat…