Exšéf školstva Draxler o organizátorovi školských protestov: Je to nešťastný vodca s rozpačitým prejavom

13.9.2016 19:45

Exminister školstva Juraj Draxler sa v komentári pre Aktuality.sk vracia k tematike školstva a do úst si berie jedného z organizátorov učiteľských protestov Vladimíra Crmomana. „Ozývajú sa znovu až dnes, počas predsedníctva Slovenska v EÚ,“ píše o aktivistoch, ktorí opäť zorganizovali demonštrácie nespokojných pedagógov.

Exšéf školstva Draxler o organizátorovi školských protestov: Je to nešťastný vodca s rozpačitým prejavom
Foto: pk
Popis: Juraj Draxler.

Draxler si v úvode komentára zaspomínal na časy svojho šéfovania kritizovanému rezortu a poriadne si podal hŕstku učiteľov na čele s Crmomanom, ktorí žiadali zvyšovanie platov pedagógom. Podčiarkol, že učiteľské požiadavky sú pre verejnosť nepopulárne. „Ak by vládna strana ustúpila, v očiach vlastných sympatizantov by zlyhala. Pred voľbami. Crmomanovci jednoducho vyvolali situáciu, ktorá nemala riešenie. V podstate len poškodili všetkých zúčastnených,“ rekapituluje Draxler.

Podľa všetkého Crmoman exministrovi poriadne leží v žalúdku a vo svojom texte si posvietil na jeho predhistóriu a moment, ako sa dostal na scénu. „Ako sa vlastne tento nešťastný vodca s rozpačitým prejavom vzal na scéne? V roku 2012 vystupoval v médiách počas štrajku, ktorý nezorganizoval on, ale školské odbory. Podobne pred poslednými voľbami začal parazitovať na tom, že sa na politickej scéne o školstve konečne začalo dôrazne a zoširoka hovoriť. Ústami prezidenta, ministra financií, aj mňa,“ píše bývalý šéf rezortu školstva. Draxler si je istý, že Crmoman so svojimi požiadavkami neuspeje ani dnes, a podľa rady exministra by mal zo scény už aj nadobro zmiznúť.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: pk

Ďalšie články z rubriky

Dôchodkový strop Smeru. Most a SaS o tom nechcú počuť. Matovič chce zmenu podľa počtu detí

14:25 Dôchodkový strop Smeru. Most a SaS o tom nechcú počuť. Matovič chce zmenu podľa počtu detí

Koaličná strana Smer-SD je pripravená s politickými stranami rokovať o návrhu zastropovania veku odc…