Exminister Simon priamo: Spojenie so Smerom je bozk smrti. Most-Híd už neexistuje. A opozícia? Myslel som si, že Sulík dozreje nato, aby mohol byť lídrom

6. 9. 2017 9:30

Bugár od začiatku svojej kariéry stál na tej správnej strane. Teraz prešiel na stranu, proti ktorej bojoval, a podviedol svojich voličov, hovorí bývalý dvojnásobný minister pôdohospodárstva a poslanec Zsolt Simon. Opozícia by podľa neho mala viac spolupracovať.

Exminister Simon priamo: Spojenie so Smerom je bozk smrti. Most-Híd už neexistuje. A opozícia? Myslel som si, že Sulík dozreje nato, aby mohol byť lídrom
Foto: TASR
Popis: Nezaradený poslanec Zsolt Simon
reklama

Skúsený politik a niekdajší čelný predstaviteľ strany SMK sa v obsiahlom rozhovore stredajšieho printového vydania Denníka N vyjadruje k viacerým aktuálnym témam. V centre Simonových úvah však stojí súčasná vládna trojkoalícia, vzájomné vzťahy v nej, ako aj predpokladaný vývoj týchto politických strán, respektíve ich lídrov. 

„Som sklamaný, že tu trpíme vládu s Kaliňákom či Richterom. Som sklamaný aj z toho, ako sa správa tá ´zdravá´ opozícia, teda tá bez Kotlebu. Každý chce byť lídrom. Sulík, Matovič a Kollár, nechcú sa spájať," povedal Simon.

Zakladateľ strany Most-Híd Simon si pritom počas interview zobral „na paškál“ aj súčasnú ministerku spravodlivosti Luciu Žitňanskú, ktorá je podľa jeho slov de facto ministerkou Roberta Fica.

Na margo opozície bola zaujímavá Simonova odpoveď smerom k lídrovi liberálov Richardovi Sulíkovi. Na otázku, či je (nie je) Richard Sulík alternatívou Robertovi Ficovi, odpovedal politik s maďarskými koreňmi síce len jednovetovo, no jasne.

„Myslel som si, že Sulík dozreje nato, aby mohol byť lídrom,“ uviedol.

Samozrejme, hoci je Simon aktuálne nezaradený poslanec, najbližšie má stále k Mostu-Híd. Budúcnosť strany však vidí veľmi biedne. Dôvodom je totiž spojenie partaje so Smerom v súčasnej koalícii.

„Spojenie so Smerom je bozk smrti. Zničí ich to. Tá strana (Most-Híd) už neexistuje. Tak, ako Smer vo svojej prvej vláde zničil HZDS a SNS, zničí aj svojich súčasných koaličných partnerov. Oboch. Béla Bugár už nevie vycúvať,“ nepochybuje niekdajší blízky Bugárov spolupracovník. 

Práve Béla Bugár je totiž podľa Simona tou osobou, ktorá podviedla voličov Mosta-Híd. V konečnom dôsledku si však Bugár pod sebou podpílil konár.

„Bugár od začiatku svojej kariéry stál na tej správnej strane. Teraz prešiel na stranu, proti ktorej bojoval. Maďar má takú náturu – keď si ma hodil cez palubu, môžeš robiť, čo len chceš, nezabudnem ti to,“ vyslovil neradostný politický ortieľ nad podpredsedom parlamentu Simon. 

Podľa Simona už v súčasnosti Béla Bugár len politicky dožíva. Zdroj: mr

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: mr
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Žitný: Ak Matovič trvá na Lipšicovi ako šéfovi prokuratúry, je tam zlý úmysel. Ficova kariéra skončila stratou pozície premiéra

1:10 Žitný: Ak Matovič trvá na Lipšicovi ako šéfovi prokuratúry, je tam zlý úmysel. Ficova kariéra skončila stratou pozície premiéra

"Ale vôbec im nejde o transparentného prokurátora! Táto zmena, tak ako ju navrhujú, tak je to politi…