Európska ekonomika je na tom stále do veľkej miery dobre, tvrdí guvernér holandskej centrálnej banky

27. 1. 2019 19:00

Európska ekonomika je na tom "stále do veľkej miery dobre", napriek obavám z dôsledkov obchodných sporov, spomaľujúceho sa rastu a neistoty v súvislosti s odchodom Británie z Európskej únie. Povedal to guvernér holandskej centrálnej banky Klaas Knot.

Európska ekonomika je na tom stále do veľkej miery dobre, tvrdí guvernér holandskej centrálnej banky
Foto: TASR
Popis: Euro
reklama

Ako uviedol v nedeľu v rozhovore pre holandskú televíziu, nízka miera inflácie je určitým problémom, stále je však "príliš skoro" hovoriť o prípadnej recesii. Prezident Európskej centrálnej banky (ECB) Mario Draghi vo štvrtok (24. 1.) uviedol, že rast ekonomiky eurozóny bude pravdepodobne slabší, než sa pôvodne očakávalo. Vidí za tým viacero faktorov, medzi nimi vývoj ekonomiky Číny či brexit.

Knot rovnako počíta s miernym oslabením rastu ekonomiky eurozóny v nasledujúcom období. Bankár, ktorý je v rámci Rady guvernérov ECB považovaný za jedného z "jastrabov", očakáva, že eurozóna zaznamená niekoľko kvartálov s mierne slabším tempom rastu, pričom hlavným dôvodom je podľa neho zahraničný obchod. Domáci dopyt však zotrváva "na veľmi dobrej úrovni", dodal Knot.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Ústavný právnik Drgonec: Po valci zo Zlatej Idky máme valec z Trnavy. Hovorí aj o prokuratúre, Lipšicovi a  psychiatrovi Chocholouškovi

23:59 Ústavný právnik Drgonec: Po valci zo Zlatej Idky máme valec z Trnavy. Hovorí aj o prokuratúre, Lipšicovi a psychiatrovi Chocholouškovi

Lipšica ako generálneho prokurátora potrebujú, je presvedčený bývalý sudca Ústavného súdu, dnes práv…