Europoslanci rušia prístupovú finančnú pomoc pre Turecko

26. 9. 2018 13:00

Výbor Európskeho parlamentu (EP) rozhodol o tom, že Turecko nedostane finančnú pomoc vo výške 70 miliónov eur, pretože Ankara nezaviedla požadované zmeny v oblastiach právneho štátu a ľudských práv, informovala agentúra AP.

Europoslanci rušia prístupovú finančnú pomoc pre Turecko
Foto: pixabay.com
Popis: Ilustračná foto.
reklama

Výbor Európskeho parlamentu pre rozpočet (BUDG) v utorok oznámil, že peniaze - pôvodne určené na podporu vstupu Turecka do EÚ - sa použijú na programy pomoci pre migrantov.

Finančné prostriedky boli vyčlenené minulý rok a Turecko ich malo dostať v prípade, ak uskutoční zmeny, ktoré povedú k zlepšeniu situácie v oblasti právneho štátu, demokracie, ľudských práv a slobody tlače.

Výbor EP však teraz rozhodol, že Ankara by vyčlenené prostriedky dostať nemala. Urobil tak na základe záverov poslednej hodnotiacej správy EÚ, ktorej autori dospeli k záveru, že Turecko sa od Únie vzďaľuje. 

Rozhodnutie výboru musí ešte na budúci týždeň schváliť plénum europarlamentu, čo by však mala byť zrejme už len formalita, píše agentúra AP. 

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Ústavný právnik Drgonec: Po valci zo Zlatej Idky máme valec z Trnavy. Hovorí aj o prokuratúre, Lipšicovi a  psychiatrovi Chocholouškovi

23:59 Ústavný právnik Drgonec: Po valci zo Zlatej Idky máme valec z Trnavy. Hovorí aj o prokuratúre, Lipšicovi a psychiatrovi Chocholouškovi

Lipšica ako generálneho prokurátora potrebujú, je presvedčený bývalý sudca Ústavného súdu, dnes práv…