Europol pomohol španielskej polícii rozbiť medzinárodný pedofilný gang

2. 8. 2018 19:30

Európsky policajný úrad (Europol) vo štvrtok informoval, že v súčinnosti so španielskou národnou políciou a Interpolom sa mu podarilo zadržať 19 členov jednej z najväčších sietí zneužívania detí v Španielsku.

Europol pomohol španielskej polícii rozbiť medzinárodný pedofilný gang
Foto: TASR
Popis: Španielska polícia, ilustračné foto
reklama

Španielska polícia odhalila 14 rôznych skupín tejto siete, ktoré komunikovali medzi sebou za pomoci internetovej aplikácie okamžitých správ. Podarilo sa jej identifikovať 58 osôb, ktoré zdieľali materiál pedofilného charakteru. 

V deň zákroku polície bolo na území Španielska zatknutých 19 osôb a vykonaných 19 domácich prehliadok, pri ktorých poriadkové sily zhabali 11 notebookov, 23 mobilných telefónov, štyri tablety, 11 diskov pevnej pamäte, sedem USB kľúčov a päť pamäťových kariet. 

Následné vyšetrovanie ukázalo, že všetky tieto zariadenia obsahovali tisíce záznamov detí vo veku od 0 do 8 rokov, ktoré sa stali obeťou zneužitia.

Europol v správe pre médiá pripomenul, že medzinárodný gang, ktorý pôsobil naprieč Európou a aj v Amerike, používal 14 rôznych skupín ktoré za pomoci aplikácie okamžitých správ zdieľali nezákonný obsah súvisiaci so zneužívaním detí. Jednotliví členovia týchto skupín utajovali svoju totožnosť pomocou špecifického anonymizačného softvéru.

Keďže sieť fungovala v rôznych krajinách a išlo o medzinárodný prípad, Europol podporil vyšetrujúce španielske orgány tým, že uľahčil výmenu informácií a vykonal krížovú kontrolu údajov poskytnutých Španielskom, čo pomohlo pri identifikácii obetí.    

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Virológ Klempa: Apelujem na testovanie učiteľov na koronavírus. Treba to sledovať

23:59 Virológ Klempa: Apelujem na testovanie učiteľov na koronavírus. Treba to sledovať

Na šírení koronavírusu sa otvorenie škôl a škôlok s vysokou pravdepodobnosťou prejaví, myslí si viro…