Erdoganove počínanie je absolútne neprijateľné, odvádza svoju krajinu falošným a nebezpečným smerom, tvrdí šéf rakúskej diplomacie

23.8.2017 19:12

Rakúsky minister zahraničných vecí Sebastian Kurz uviedol, že turecký prezident Recept Tayyip Erdogan odvádza svoju krajinu "falošným a nebezpečným smerom" od plnenia nevyhnutných podmienok potrebných pre členstvo v Európskej únii.

Erdoganove počínanie je absolútne neprijateľné, odvádza svoju krajinu falošným a nebezpečným smerom, tvrdí šéf rakúskej diplomacie
Foto: SITA
Popis: Sebastian Kurz

To, ako Erdogan "zaobchádza s kritikmi, tými, čo majú iný názor, a menšinami, je absolútne neprijateľné", citoval dnes Kurza nemecký denník Die Welt. Turecký prezident podľa neho "preukazuje isté diktátorské črty". Šéf rakúskej diplomacie dodal, že ak chce Turecko vstúpiť do EÚ, musí demonštrovať rešpekt k demokracii a ľudským právam. 

Po pokuse o prevrat z 15. júla 2016 v Turecku zadržali okolo 50.000 ľudí a prepustili alebo suspendovali viac než 150.000 príslušníkov armády a zamestnancov štátneho i súkromného sektora. Na rozsiahly zákrok reagovali s obavami ľudskoprávne skupiny i viaceré západné vlády. Turecká vláda však tvrdí, že tieto "čistky" sú oprávnené vzhľadom na závažnosť hrozieb, ktorým je krajina vystavená.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Polícia zatkla Mariana Kočnera

17:50 Polícia zatkla Mariana Kočnera

AKTUALIZOVANÉ Národná kriminálna agentúra (NAKA) dnes na základe príkazu prokurátora Úradu špeciálne…