EÚ poskytne Bosne novú finančnú pomoc na riadenie migrácie

10.8.2018 18:05

Európska komisia (EK) v piatok oznámila, že prijala osobitné opatrenie vo výške šesť miliónov eur, ktoré sú určené na podporu Bosny a Hercegoviny pri riadení migračných tokov.

EÚ poskytne Bosne novú finančnú pomoc na riadenie migrácie
Foto: TASR
Popis: Ilustračná fotografia

Finančné prostriedky EÚ by mali zlepšiť kapacitu zodpovedných úradov v Bosne, pokiaľ ide o identifikáciu, registráciu a zaistenie návratu štátnych príslušníkov tretích krajín, ktorí už prekročili hranice tejto balkánskej krajiny. Finančná pomoc z rozpočtu Únie zároveň pomôže bosnianskym úradom pri ubytovaní a zaistení základných služieb pre utečencov, žiadateľov o azyl a migrantov a posilní kapacity hraničnej kontroly. Pomoc by mala prispieť aj k prevencii a boji proti obchodovaniu s ľuďmi.

Eurokomisia pripomenula, že novovyčlenené prostriedky dopĺňajú doterajšiu sumu 1,5 milióna eur, ktorá bola v júni tohto roku sprístupnená Bosne a Hercegovine na riešenie okamžitých humanitárnych potrieb utečencov a migrantov.

Exekutíva EÚ okrem humanitárnej pomoci poskytla Bosne od roku 2007 finančnú pomoc priamo pre oblasť migrácie a lepšiu správu hraníc vo výške 24,6 milióna eur.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Kult osobnosti? Lunter a spolumajiteľ agentúry Komplot sa hája a útočia na Transparency International: Ich blogy by sa nestratili ani v konšpiračných médiách

16:00 Kult osobnosti? Lunter a spolumajiteľ agentúry Komplot sa hája a útočia na Transparency International: Ich blogy by sa nestratili ani v konšpiračných médiách

V polovici minulého týždňa vyšla správa mimovládnej organizácie Transparency International Slovensko…