Dzurindov návrat do politiky? Denník špekuluje o konkrétnej strane

19. 1. 2018 8:50

Dvojnásobný premiér Mikuláš Dzurinda v poslednom období nevylučuje svoj návrat do politiky. Podľa informácií denníka Plus jeden deň je reálne, že zakladateľ a bývalý predseda SDKÚ–DS bude v najbližších parlamentných voľbách kandidovať. Dnes vraj Dzurinda rieši, za akú stranu.

Dzurindov návrat do politiky? Denník špekuluje o konkrétnej strane
Foto: TASR
Popis: Mikuláš Dzurinda
reklama

Zo súčasných parlamentných strán by Dzurindu do svojich radov podľa denníka Plus jeden deň zrejme nevzala ani jedna. Väčšine prekáža jeho politická minulosť a kauzy spájané s jeho menom. V kuloároch sa hovorí o tom, že bývalý predseda SDKÚ-DS by sa mohol napokon spojiť so svojím bývalým kolegom Miroslavom Beblavým. Ten spoločne s odídencom z SaS Jozefom Mihálom založil politickú stranu SPOLU - občianska demokracia. K pravicovej politike typu Dzurindu majú títo dvaja páni asi najbližšie.

Beblavý s Dzurindom si navyše mali vždy dobre rozumieť. Práve expremiér Beblavého do SDKÚ-DS dotiahol a vždy mu držal zvoliteľné miesto na kandidátke. Zakladateľ novej politickej strany SPOLU tvrdí, že sa so svojím bývalým straníckym šéfom o možnej spolupráci vôbec nerozprával. „Ide o klebetu, ktorú od vás počujeme prvýkrát. V ničom sa nezakladá na pravde,” reagoval na otázku Beblavý. Budúcu spoluprácu však definitívne nevylúčil.

Podľa zistení denníka sa však v novej strane o Dzurindovi bavili. Aj keď samotný Beblavý vraj s ním problém nemá, v strane jeho osobu odmietajú pre mnohé kauzy, ktoré má za sebou.

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: Redakcia
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Bodva plná plastového odpadu. Pri čistení pomáhali aj dobrovoľníci z osady. Budaj plánuje zmenu zákona

18:16 Bodva plná plastového odpadu. Pri čistení pomáhali aj dobrovoľníci z osady. Budaj plánuje zmenu zákona

Do sobotňajšieho čistenia úseku rieky Bodva v katastri obce Jasov v okrese Košice-okolie, ktorú zapl…