Dvojnásobná štedrá večera, čítanie z Biblie, poježišková pohodička aj trošku trpkého humoru, také boli Vianoce u slovenských politikov

26.12.2016 8:00

Vianoce sa ešte neskončili, ale štedrú večeru už máme všetci za sebou a darčeky sú rozdané. Politici sa o svoje dojmy, radosti aj pocity ani v tento sviatočný čas nezabudli podeliť s ľuďmi na sociálnej sieti. Facebook aj 24. decembra zaplavili statusy zákonodarcov, ale tentokrát politický kontext vo väčšine prípadov vystriedali fotky jedla a detí tešiacich sa z darčekov.

Dvojnásobná štedrá večera, čítanie z Biblie, poježišková pohodička aj trošku trpkého humoru, také boli Vianoce u slovenských politikov
Foto: TASR
Popis: Vianočný stromček
Po včerajších prianiach „šťastných a veselých Vianoc“ sa poniektorí politici podelili aj s tým, ako prežili Štedrý večer. Vo veľkej väčšine prípadov doma s rodinou. Aj bývalý poslanec Daniel Lipšic, ktorý sa vzdal po smrteľnej nehode mandátu, zavesil na Facebook fotografiu, na ktorej svojim synom číta z Biblie. „Ak máme to veľké šťastie byť v kruhu svojich najbližších, potom prekonáme takmer všetky prekážky ľahšie,“ odkazuje exposlanec v závere svojho statusu. 
 
Martin Poliačik zo SaS sa bol na Štedrý deň poprechádzať v lese a večer potom zdieľal na sociálnej sieti fotografie celej rodiny s krátkym komentárom, v ktorom prezradil, že u nich doma je už „poježišková pohodička“. Nezabudol zapriať „všetkým krásny zvyšok sviatkov“.
 
Tak trochu kuriózny 24. december mal Peter Pčolinský. Poslanec hnutia Borisa Kollára Sme rodina sa so svojimi priaznivcami podelil o svoj nevšedný zážitok, po ktorom bude možno musieť znova chudnúť do oblekov. „Dnes vám prinesiem fotoreportáž dvoch štedrých večerí, pretože najprv budeme večerať u svokry a potom u mojej mamy. Takže uvidíte, čo všetko dnes napracem do brucha,“ napísal Pčolinský na Facebooku krátko pred treťou popoludní. Nasledovali sľúbené fotoreportáže z oboch štedrých večerí. 
 
Predseda hnutia Sme rodina Boris Kollár večer iba skonštatoval, že „Vianoce boli krásne“ a pripojil fotografie s rodinou. Pomerne originálny pozdrav zvolil ešte pred obedom Ľubomír Galko zo SaS, ktorý na svojom profile zaprial „rodinám a blízkym šťastné a veselé Vianoce“ a pripojil k tomu GIF (krátku animáciu) momentu, keď rozsvecuje stromček. 
 
Trpko vtipný príspevok zdieľal poslanec SaS Juraj Droba, ktorý citoval rozhovor svojich rodičov. „Vianočný dialóg mojich rodičov Emila (77) a Jany (74). E: Uvidíme, aké budú ďalšie Vianoce. J: Ja už neuvidím, už tu nebudem. E: A kde budeš? J: Posuniem sa ďalej z tohto sveta. E: A kto mi bude variť? Môžem ja byť normálny?“ pýta sa Droba s úsmevom. 
 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: Tomáš Pilz

Ďalšie články z rubriky

Smeráci si nemôžu dovoliť nezávislú políciu. Hrozí im zhabanie majetkov, preto tam chcú zabetónovať svojich, spustil Matovič

14:35 Smeráci si nemôžu dovoliť nezávislú políciu. Hrozí im zhabanie majetkov, preto tam chcú zabetónovať svojich, spustil Matovič

Pri voľbe nového policajného prezidenta sa podľa lídra hnutia OĽaNO Igora Matoviča nič nezmení a "st…