Dvadsať kosovských úradníkov hospitalizovali, otvorili urny zo Srbska

14. 10. 2019 7:02

Kosovské úrady v nedeľu oznámili, že viac ako 20 členov ústrednej volebnej komisie bolo hospitalizovaných so zdravotnými problémami po tom, ako otvorili päť urien s hlasovacími lístkami zo Srbska. Informovala o tom agentúra AP.

Dvadsať kosovských úradníkov hospitalizovali, otvorili urny zo Srbska
Foto: TASR
Popis: Voľby v Kosove

Predčasné voľby v Kosove sa konali minulú nedeľu. Kosovská ústredná volebná komisia v stredu rozhodla, že odporučí prepočítanie hlasov z 303 volebných miestností z dôvodu technických chýb. Písal o tom kosovský portál Gazeta Express.

Dvadsaťšesť členov komisie malo po otvorení urien alergickú reakciu. Lekári uviedli, že postihnutí členovia trpeli svrbením a začervenaním kože.

Národný inštitút pre verejné zdravie (NIPHK) oznámil, že deväť žien, z ktorých dve boli tehotné, bolo ošetrených po tom, ako zvracali a trpeli svrbením. Zdravotný stav žien je stabilizovaný.

Hovorca polície výskyt alergie potvrdil a dodal, že v tejto súvislosti prebieha vyšetrovanie.

Rádio Slobodná Európa (RFE/RL) na svojej webovej stránke uvádza, že volebná komisia v nedeľu v hlavnom meste Priština počítala hlasy občanov žijúcich v cudzine.

Podľa výsledkov ľavicová nacionalistická strana Sebaurčenie (Vetëvendosje; LVV) získala 26 percent hlasov, o jedno percento viac než konzervatívna stredopravicová Demokratická liga Kosova (LDK).

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

VIDEO Fico: Spájanie opozičných strán? Pozemková mafia, drogy, Gorila. Nič iné, len spôsob ochrany pred sebadeštrukciou

15:54 VIDEO Fico: Spájanie opozičných strán? Pozemková mafia, drogy, Gorila. Nič iné, len spôsob ochrany pred sebadeštrukciou

Spájanie opozičných strán v prostredníctvom dohody o neútočení považuje predseda vládneho Smeru-SD R…