Dva, tri, štyri, desať? Koľko útokov ešte Európa zažije, kým začne jednať? Novinár rozobral ležérny prístup polície k teroristom

26. 3. 2016 17:56

Jednou z osôb, meno, ktoré rezonovalo pri parížskych a aj pri bruselských útokoch, bol Salah Abdeslam. V Paríži sa ich priamo účastnil, a v Bruseli, dá sa predpokladať, že jeho zatknutie bolo (či jedným z mnohých) akýmsi spúšťačom.

Dva, tri, štyri, desať? Koľko útokov ešte Európa zažije, kým začne jednať? Novinár rozobral ležérny prístup polície k teroristom
Foto: SITA
Popis: Situácia po útoku na bruselskom letisku Zaventem

Novinár Tom Nicholson sa v svojom texte pre denník SME pozrel bližšie na bruselský masaker a príbeh teroristu Abdeslama. Žurnalista v komentári poznamenáva, že belgické tajné služby sa v boji s terorizmom správajú až príliš ležérne a až nekompetentne.

Nicholson opisuje priebeh Abdeslamovej teroristickej „kariéry“ po Paríži s dôrazom na konanie polície, ktorej atentátnik poľahky unikal. „Aj potom ako sa Abdeslam priznal k plánovaniu nových operácií, boli belgické bezpečnostné zložky stále zaskočené bombovými útokmi v Bruseli,“ píše.

Až nápadne flegmaticky sa belgické úrady chovali aj k bratom Bakraouiovcami. Napriek tomu, že Ibrahima deportovali z Turecka a označili ako „zahraničného teroristického bojovníka“, varovanie nebral nikto do úvahy. „Koľko ďalších útokov bude potrebných na to, aby si Európa uvedomila, že zjednotení pretrváme, rozdelení padneme?“ podčiarkol Nicholson na záver. 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: pk
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Bugár ponúkol druckerovcom spoločnú kandidátku. Prišla studená sprcha

15:53 Bugár ponúkol druckerovcom spoločnú kandidátku. Prišla studená sprcha

Vládny Most-Híd ponúkal neparlamentnej Dobrej voľbe spoluprácu pred budúcoročnými voľbami. Malo ísť …