Drzosť či odvaha? Po rečiach o plote, kriminálnikoch a znásilňovačoch, sa Trump chystá do Mexika

31. 8. 2016 10:48

Kandidát na amerického prezidenta Donald Trump odcestuje dnes do Mexika a stretne sa s tamojším prezidentom Enriquem Peňom Nietom. Obaja potvrdili stretnutie na poslednú chvíľu na stránkach Twitteru.

Drzosť či odvaha? Po rečiach o plote, kriminálnikoch a znásilňovačoch, sa Trump chystá do Mexika
Foto: TASR
Popis: Donald Trump
reklama

Trump bude s Peňom Nietom rokovať len niekoľko hodín pred tým, ako na predvolebnom mítingu v Arizone oznámi podrobnosti svojej imigračnej politiky. Tá bola doteraz najmä o stavaní múru na hraniciach s Mexikom.

"Prijal som pozvanie prezidenta Mexika Enriqueho Peňu Nieta a veľmi sa teším na stretnutie," uviedol Trump na Twitteri. Kancelária mexického prezidenta na svojich twitterových stránkach uviedla, že prezident v uplynulých dňoch pozval oboch kandidátov na amerického prezidenta na stretnutie. "Donald Trump prijal pozvanie a zajtra sa súkromne stretne s prezidentom," píše sa na stránke.

Stretnutie bude výnimočné a zvláštne, médiá špekulujú, čo možno očakávať. Trump sa totiž počas celej kampane ostro a veľmi kriticky vyjadroval o imigrantoch z Mexika. Sľubuje tiež, že na hraniciach s južným susedom postaví múr a prinúti Mexiko zaň zaplatiť. Potvrdil to aj v utorok večer na predvolebnom mítingu v štáte Washington: "Zabezpečíme našu hranicu a zastavíme prítok drog, ktoré ničia našu krajinu. Budem o tom hovoriť zajtra (v stredu - pozn. red.) večer v Arizone. Bude to veľká reč o imigrácii."

Republikánsky kandidát si v uplynulých mesiacoch vymenil s mexickými lídrami niekoľko nelichotivých poznámok a hodnotení. Mexický prezident prirovnal Trumpa k brutálnym diktátorom ako Adolf Hitler a Benito Mussolini. Trump označil nelegálnych mexických imigrantov za kriminálnikov a znásilňovačov a obvinil mexickú vládu zo zámerného posielania týchto nechcených občanov cez hranicu do Spojených štátov. V uplynulých týždňoch však obaja vyjadrili ochotu stretnúť sa.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
reklama

Ďalšie články z rubriky

Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

18:25 Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

Svetové médiá už informovali, že OSN rozhodla, že klimatických utečencov nebudú môcť vrátiť do krají…