Drobová nakoniec kandidovať v prezidentských voľbách nebude! Tu je dôvod

31. 1. 2019 11:03

Dnes, t. j. vo štvrtok 31. januára je posledný deň, keď kandidáti v prezidentských voľbách musia odovzdať podpisy pod petíciou, aby splnili stanovené podmienky. Napriek tomu, že sa ich Gabriele Drobovej podarilo vyzbierať, do boja o Prezidentský palác nakoniec nepôjde. Vysvetlila prečo.

Drobová nakoniec kandidovať v prezidentských voľbách nebude! Tu je dôvod
Foto: Reprofoto Facebook
Popis: Gabriela Drobová
reklama

Drobová, ktorá svoju prezidentskú kandidatúru ohlásila na jeseň minulého roka, ešte začiatkom týždňa ďakovala všetkým, ktorí ju podporili a dali jej podpis pod občiansku petíciu. V nej sa jej podarilo vyzbierať zákonom stanovených 15-tisíc podpisov, nakoniec sa však rozhodla, že kandidovať nebude. Informoval o tom denník Nový Čas.

„Veľa vecí sa mi na ceste k pokusu o prezidentskú kandidatúru podarilo. Zákonné podmienky sú jedna vec, ale výzvy, ktoré som dala sama sebe, sú pre mňa ešte dôležitejšie. S pokorou musím priznať, že sa mi nepodarilo splniť to, čo som si predsavzala a síce relevantný počet pohybov na transparentnom účte,“ uviedla riaditeľka módnej televízie a bývalá novinárka v jednej osobe.

Ešte na jeseň sa priznala, že by chcela svoju kampaň financovať aj z peňazí občanov. „Čiastočne aj z vlastných prostriedkov a čiastočne z príspevkov na transparentnom účte,“ vysvetlila. Dostatočného množstva peňazí na účte sa však nedočkala.

Ohlásenie kandidatúry

Drobová, ktorá je bývalou manželkou predsedu Bratislavského samosprávneho kraja Juraja Drobu, v polovici septembra prostredníctvom sociálnej siete oznámila svoju ambíciu kandidovať v prezidentských voľbách.

„Som hrdá Slovenka a chcem, aby nám bolo v našej prekrásnej krajine všetkým lepšie. Myšlienka bola príliš intenzívna, aby som ju ignorovala. Určite to poznáte aj vy z rôznych situácií v živote. V tejto chvíli netuším, čo sa na tejto ceste udeje a aký bude výsledok,“ povedala vo videu, ktoré zdieľala.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: PH
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Nech si Pellegrini spomenie na Kisku, odkazuje publicista Hrabko. Odborná diskusia o voľbe generálneho prokurátora je podľa neho kino

23:58 Nech si Pellegrini spomenie na Kisku, odkazuje publicista Hrabko. Odborná diskusia o voľbe generálneho prokurátora je podľa neho kino

Význam prieskumu, podľa ktorého by nová politická strana Petra Pellegriniho, ak by ju založil, získa…