Dramatická naháňačka. Unikajúce auto vrazilo do policajného vozidla

8. 1. 2020 13:54

Príslušníci finančnej správy zadržali 32-ročného muža a jeho spolujazdca, ktorí prevážali v aute drogy a na ceste zo Svrčinovca (okres Čadca) do Českej republiky sa im pokúsili ujsť. TASR o tom informovala hovorkyňa Colného úradu (CÚ) Žilina Božena Chríbiková.

Dramatická naháňačka. Unikajúce auto vrazilo do policajného vozidla
Foto: TASR
Popis: Ilustračné foto
reklama

Doplnila, že počas colnej kontroly na Kysuciach si príslušníci finančnej správy všimli vozidlo, ktoré pri prechádzaní okolo nich prudko zrýchlilo. "Nadobudli podozrenie, že sa v aute nachádza nelegálny tovar a začali ho prenasledovať. Vodičovi dávali znamenie na zastavenie, no na výzvy nereagoval a pokračoval v jazde smerom do Českej republiky," uviedla hovorkyňa CÚ Žilina.

"Keď sa službukonajúca hliadka dostala pred unikajúce vozidlo, opakovane sa ho pokúsila zastaviť, avšak neúspešne. Vodič dokonca pridal plyn, nárazom do služobného motorového vozidla si prerazil cestu a po mokrej vozovke sa rútil neprimeranou rýchlosťou ďalej. Zastavili ho až smetné koše, do ktorých narazil, keď odbočil na poľnú cestu. Následne sa aj so spolujazdcom dali na útek," dodala Chríbiková.

Príslušníci finančnej správy podľa nej mužov zadržali. "Po príchode privolanej polície z Českej republiky a obhliadke vozidla zistili aj dôvod, prečo sa chceli vyhnúť kontrole. Vo vozidle mali sušenú rastlinu aj kovový obal s obsahom bielych kryštalických látok. Obaja muži čelia podozreniu zo spáchania trestných činov - v Českej republike za nedovolenú výrobu omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi a v SR za úmyselné napadnutie verejného činiteľa," uzavrela hovorkyňa CÚ Žilina.

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

18:25 Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

Svetové médiá už informovali, že OSN rozhodla, že klimatických utečencov nebudú môcť vrátiť do krají…