Dovolenky mocných: Trump pracovne v golfovom klube, Putina zlákali turistika a rybačka na južnej Sibíri

5. 8. 2017 12:19

Americký prezident Donald Trump začal v piatok 17-dňovú letnú dovolenku v jednom zo svojich golfových letovísk. Trump však podľa vyhlásenia Bieleho domu strávi v súkromnom golfovom klube v Bedminsteri, štát New Jersey, "pracovnú dovolenku".

Dovolenky mocných: Trump pracovne v golfovom klube, Putina zlákali turistika a rybačka na južnej Sibíri
Foto: TASR
Popis: Vladimír Putin a Donald Trump
reklama

Trump pritom pred dvoma rokmi kritizoval vtedajšieho amerického prezidenta Baracka Obamu za jeho rovnako dlhú pauzu od štátnických povinností. Vo svojej knihe "Mysli ako miliardár" (2004) dokonca spochybnil zmysel dovolenky s tým, že ak si človek prácu nevychutnáva, má nesprávne zamestnanie.

Trumpova dočasná neprítomnosť vo Washingtone má aj praktický dôvod - Biely dom totiž čaká plánovaná renovácia 27-ročného vykurovacieho systému, klimatizácie a ventilácie či výmena kobercov a závesov. Zreštaurované bude aj schodisko ústrednej časti budovy, píše spravodajská stanica BBC.

Trumpov ruský náprotivok Vladimir Putin má už letnú dovolenku za sebou. V prvých troch augustových dňoch ju podľa hovorcu Kremľa Dmitrija Peskova absolvoval na južnej Sibíri. Ruský prezident strávil voľný čas túrami v lesoch, chytaním rýb na kaskáde horského jazera, ako aj potápaním sa.

Putinovi robili na dovolenke spoločnosť minister obrany Sergej Šojgu, hlava Chakaskej republiky Viktor Zimin a hlava Tuvianskej republiky Šolban Kara-ool. "Podnebie je tu drsné, silne kontinentálne. Počas dňa sa dá opaľovať, avšak teplota vzduchu k večeru klesá len na päť stupňov," prízvukoval hovorca.

Putin si počas oddychu na Sibíri obliekol aj potápačský oblek s dýchacím prístrojom a vydal sa na podvodný rybolov šťúk. Na kombinéze mal pripevnenú kameru GoPro a nasnímal unikátne zábery. Tento záznam, ako aj iné videá a fotografie z jeho dovolenky budú podľa agentúry TASS odvysielané i v televízii.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Domáce násilie počas koronakrízy rástlo. Následky týrania sú nielen na duši. Mozog traumatizovaných ľudí vyzerá inak, tvrdí psychologička Krasulová

23:59 Domáce násilie počas koronakrízy rástlo. Následky týrania sú nielen na duši. Mozog traumatizovaných ľudí vyzerá inak, tvrdí psychologička Krasulová

V čase koronakrízy sa významne zvýšil počet prípadov domáceho násilia, ktoré sa oznamovalo na Generá…