Doteraz staval politikov do pozoru, teraz sa k nim možno pridá. Moderátor TA3 ako bratislavský župan?

18. 10. 2016 22:03

Župné voľby sa budú konať síce až o rok, ale téma VÚC je horúca. Smerácki poslanci presadzujú zmenu z dvojkolových volieb na jednokolové a pribúdajú aj mená možných kandidátov. Niektoré sú potvrdené, o iných sa zatiaľ len šepká.

Doteraz staval politikov do pozoru, teraz sa k nim možno pridá. Moderátor TA3 ako bratislavský župan?
Foto: SITA
Popis: Volebná miestnosť v Čičave
reklama

Na jeseň 2017 sa budú konať voľby do VÚC, pričom už na jar tohto roka ohlasoval podpredseda parlamentu Martin Glváč, že smerácki poslanci by chceli presadiť zmenu, a to zmeniť dvojkolové voľby na jednokolové.

S blížiacou sa jeseňou sa začína množiť aj počet potenciálnych i potvrdených kandidátov, ktorí sa chcú pobiť o stoličku župana. Pred niekoľkými dňami oznámil predseda hnutia Sme rodina Boris Kollár, že kandidatúru zvažuje, zatiaľ ju však nepotvrdil. V ďalšej opozičnej strane SaS sa od leta šepká o Jurajovi Drobovi, do ktorého v boji o pravicového voliča vkladajú nádeje.

Podľa informácií portálu Topky.sk sa ako o možnom kandidátovi uvažuje aj o televíznom moderátorovi z TA3 Petrovi Bielikovi. Jeho meno sa malo spomínať na viacerých rokovaniach. Topky však uvádzajú aj to, že to Bielik bude mať ťažké, keďže s podporou pravicových strán počítať nemôže a ako osoba veľké šance nemá. Podľa kuloárnych informácií by sa do veľkej politiky mal v župných voľbách vrátiť aj exprimátor hlavného mesta Milan Ftáčnik. Súčasný župan Pavol Frešo vraj kandidatúru stále len zvažuje, no šepká sa, že by kandidovať mal na 100 %.

Mgr. Boris Kollár

  • SME RODINA - Boris Kollár
  • predseda Národnej rady

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: du
reklama

Ďalšie články z rubriky

Bodva plná plastového odpadu. Pri čistení pomáhali aj dobrovoľníci z osady. Budaj plánuje zmenu zákona

18:16 Bodva plná plastového odpadu. Pri čistení pomáhali aj dobrovoľníci z osady. Budaj plánuje zmenu zákona

Do sobotňajšieho čistenia úseku rieky Bodva v katastri obce Jasov v okrese Košice-okolie, ktorú zapl…