Dostal „po hube“ za názory? Nový minister Talianska sa stal terčom útoku hackerov

10. 6. 2018 12:20

Ľavicoví aktivisti opäť ukázali, že ich pohľad na slobodu prejavu je tak trošku jednosmerný. Taliansky minister pre rodinu a zdravotne postihnutých sa stal terčom útoku pre svoje postoje, ktoré sa týkajú homosexuálov.

Dostal „po hube“ za názory? Nový minister Talianska sa stal terčom útoku hackerov
Foto: SITA
Popis: Ilustračná fotografia
reklama

Sotva sa nová talianska vláda ujala úradu, jeden z jej ministrov už čelí otvorenému nepriateľstvu zo strany ľavicových aktivistov. Ako uvádza internetový server The Local, Lorenzo Fontana sa stal terčom hackerov. Tí konali v súlade s ľavicovými aktivistami, ktorí sa zaoberajú presadzovaním práva homosexuálov na adopciu detí. Po zadaní mena konzervatívneho ministra vo vyhľadávači Google pri jeho mene figurovali podporné prostriedky na zlepšenie erekcie.

Boj proti euroskeptickej vláde, ktorá je tŕňom v oku nielen ľavicovým aktivistom, ale aj úradníkom z Bruselu, tak vypukol len pár dní po jej vymenovaní. Fontana sa so svojimi konzervatívnymi postojmi nikdy netajil a v minulosti sa napríklad zúčastnil na protestnom zhromaždení proti potratom. Na jednom z takýchto stretnutí podľa servera The Local uviedol, že homosexuálne zväzky, meniace sa postoje k sexu a masová migrácia menia taliansku spoločnosť a tradície krajiny.

Z ďalších položiek na zozname „hriechov“ uvádza politicky korektný server údajný obdiv Fontanu k ruskému prezidentovi Vladimirovi Putinovi. „Fontana navyše v minulosti vyhlásil, že by mali mať európske ženy viac detí,“ dopĺňa The Local a cituje aktuálnejšie komentáre novopečeného ministra, ktorými na seba privolal hnev hackerov. „Rodinu pre mňa predstavujú otec, matka a deti,“ vyhlásil minister a v rozhovore sa vyjadril aj k ďalšej svojej obľúbenej téme.

„Urobím všetko pre to, aby sa v Taliansku znížil počet potratov. Navrhnem také opatrenia, aby mali lekári viac priestoru odradiť ženy od ich úmyslu zbaviť sa nenarodeného dieťaťa,“ predstavil nový minister euroskeptickej vlády svoje plány. Svojho kolegu však veľmi nepodporil ani šéf Ligy severu Matteo Salvini, keď v médiách konštatoval, že Fontanove predstavy o potratoch nie sú súčasťou vládneho programu, ktorý spoločne s vodcom Hnutia piatich hviezd Di Maiom predstavil pred niekoľkými dňami.

„Taliansko bolo v rámci západoeurópskych štátov jedným z posledných, kde úrady oficiálne uznali zväzky osôb rovnakého pohlavia. Na rozdiel od Portugalska alebo Španielska sú však ich možnosti obmedzenejšie. Homosexuálne páry, ktoré žijú v spoločnej domácnosti a uzavreli zväzok, nemajú právo na adopciu dieťaťa. Ale napríklad v Turíne miestne úrady umožňujú, aby boli ako rodičia dieťaťa narodeného po umelom oplodnení legálne zapísané osoby rovnakého pohlavia,“ píše server.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: pro
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Domáce násilie počas koronakrízy rástlo. Následky týrania sú nielen na duši. Mozog traumatizovaných ľudí vyzerá inak, tvrdí psychologička Krasulová

23:59 Domáce násilie počas koronakrízy rástlo. Následky týrania sú nielen na duši. Mozog traumatizovaných ľudí vyzerá inak, tvrdí psychologička Krasulová

V čase koronakrízy sa významne zvýšil počet prípadov domáceho násilia, ktoré sa oznamovalo na Generá…