Dostál odporučil podporiť v eurovoľbách kandidátov SaS

10. 5. 2019 12:30

Občianska konzervatívna strana (OKS) odporučila svojim voličom a sympatizantom, aby v nadchádzajúcich eurovoľbách dali hlas kandidátom strany SaS. V piatok o tom informoval predseda OKS Ondej Dostál s tým, že sa na tom dohodlo predsedníctvo strany.

Dostál odporučil podporiť v eurovoľbách kandidátov SaS
Foto: TASR
Popis: Ondrej Dostál
reklama

"OKS v nadchádzajúcich eurovoľbách sama nekandiduje. Európske voľby však považujeme za dôležité z hľadiska budúcnosti Európskej únie aj z hľadiska budúcnosti Slovenska. Preto je dôležité, aby sa voliči na nich zúčastnili a aby odovzdali svoj hlas politickým stranám, s ktorých programom a politickým pôsobením sa stotožňujú a ktorých kandidátom dôverujú," skonštatoval Dostál s tým, že takouto stranou je pre OKS práve SaS.

Skonštatoval, že SaS im je z politického a programového hľadiska najbližšia, pretože presadzuje napríklad slobodnú trhovú ekonomiku, snaží sa zlepšovať podnikateľské prostredie a fungovanie verejného sektora.

Prejavom ich blízkosti je podľa jeho slov aj ich dlhodobá spolupráca. Lídrov kandidátky SaS považuje za slušných, kompetentných a dôveryhodných. Ako ďalší dôvod uviedol Dostál spoločný pohľad strán na budúcnosť Európskej únie.

"Vnímame členstvo Slovenskej republiky v Európskej únii ako strategický záujem Slovenska," povedal s tým, že je to tiež politické ukotvenie Slovenska v západnom svete.

Hlavný prínos členstva v Únii vidí v spoločnom trhu a štyroch základných slobodách ako voľný pohyb tovaru, služieb, kapitálu a osôb. Predseda SaS Richard Sulík vyjadril vďaku za vyslovenú podporu.

"Náš postoj voči Európskej únii je dlhodobo nasledovný: extrémy škodia, zdravý rozum pomáha," pripomenul jedno z hesiel kampane SaS. Doplnil, že SaS jasne pomenúva, čo v Únii nefunguje.

Podotkol, že ich pripravený Manifest slovenského eurorealizmu má prispieť k zlepšeniu situáciu v Únii.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Marcinková: Téma viery sa stáva v slovenskej politike až manipulatívna. Obmedzenie nedeľného predaja môže zvýšiť nezamestnanosť

21:10 Marcinková: Téma viery sa stáva v slovenskej politike až manipulatívna. Obmedzenie nedeľného predaja môže zvýšiť nezamestnanosť

Podpredsedníčka ľudskoprávneho výboru parlamentu Vladimíra Marcinková (Za ľudí) by nebola rada, ak b…