Dosť bolo kebabu! V Dunajskej Strede sa rozbehla akcia proti islamu, ktorá prerastá do medzinárodnej kauzy. Pozrite sa

11.1.2017 14:38

Futbaloví fanúšikovia sú všeobecne známi tým, že si vo víre vášne nedávajú servítku pred ústa. Priaznivci futbalového klubu DAC 1904 Dunajská Streda sa teraz okrem potýčok s fanúšikmi ostatných klubov rozhodli svojráznym spôsobom bojovať proti islamizácii.

Dosť bolo kebabu! V Dunajskej Strede sa rozbehla akcia proti islamu, ktorá prerastá do medzinárodnej kauzy. Pozrite sa
Foto: Radka Turoňová
Popis: Mladý muž s jasným posolstvom

Ako píše server Topky.sk, vedenie fanklubu futbalového klubu DAC 1904 Dunajská Streda si vybralo za symbol islamizácie kebab a rozhodlo sa proti tejto rozšírenej arabskej pochúťke bojovať pomocou rýdzo slovenských pokrmov. „Nepodporujme rozmach islamského národa. Stačí nám aj naša točená zmrzlina namiesto balkánskej, náš kurací paprikáš namiesto kebabu,“ cituje server z vyhlásenia futbalových fanúšikov.

Priaznivci futbalového klubu sa však nehodlajú s migráciou zmierovať iba na gurmánskom poli. Podľa ich názoru by mali Slovensko opustiť všetci migranti. Bez ohľadu na to, či sú to moslimovia alebo kresťania. „Podporujeme domácu pôrodnosť!!! Ak niekoho osud odvial od jeho domoviny, radi mu pomôžeme dostať sa domov,“ povedal podľa servera predák fanklubu Roland Domonkos maďarským novinám Új Szó.

Neskôr však Domonkos svoje vyjadrenie upravil a uviedol, že nemal na mysli migrantov, ktorí žijú na Slovensku už desať rokov. Mal na mysli „tých, ktorí sú ešte na hraniciach v Srbsku, Grécku alebo Turecku“. Samotný futbalový klub DAC 1904 Dunajská Streda sa podľa servera Topky.sk zatiaľ k celej tejto kauze nevyjadril. Vzhľadom na negatívny postoj väčšiny slovenskej spoločnosti voči migrácii však nemožno očakávať prehnane kritický komentár.

Tých sa na adresu futbalových fanatikov veľa neobjavilo ani v diskusii pod článkom. Väčšina diskutérov sa zhoduje na tom, že obavy pred islamizáciou krajiny a vôbec celého európskeho kontinentu sú úplne na mieste. Niektorí z nich sa púšťajú aj do konšpiračných teórií. „Svetová elita potrebuje multikulturalizmom zdecimovať kultúru európskych národov a unikátne regionálne kultúrne formy. Potrebuje vytvoriť tzv. nového Európana, ktorý bude bez vlastnej kultúry, bez vlastnej histórie premiešaný viacerými etnikami… Takého človeka bude môcť ľahko ovládať,“ píše diskutér s prezývkou Chavez.

Výzvu slovenských futbalových fanúšikov na bojkot kebabu si všímajú aj rakúske médiá. Die Presse okrem informácie o samotnom bojkote s nepriamym odkazom na maďarského premiéra Viktora Orbána a tvrdý prístup jeho vlády k migrácii uvádza, že Dunajská Streda je jedným z hlavných centier maďarskej menšiny na Slovensku. Podľa sčítania ľudu z roku 2011 tvoria Maďari v tomto meste asi 80 % populácie. Ešte podrobnejšie potom o všetkom informuje denník Kronen Zeitung.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: pro

Ďalšie články z rubriky

Dôchodkový strop Smeru. Most a SaS o tom nechcú počuť. Matovič chce zmenu podľa počtu detí

14:25 Dôchodkový strop Smeru. Most a SaS o tom nechcú počuť. Matovič chce zmenu podľa počtu detí

Koaličná strana Smer-SD je pripravená s politickými stranami rokovať o návrhu zastropovania veku odc…