Dopláca na chybu niekoho iného? Kollár musí „zacálovať“ tučnú sumu členovi SNS

13.2.2017 9:12

Peniaze určené na chod strany musel použiť na splatenie starých podlžností ešte z čias minulého predsedu strany. Tak by sa dal zhrnúť spor medzi Borisom Kollárom a Petrom Marčekom. Druhý menovaný však odmieta, že by akokoľvek pochybil.

Dopláca na chybu niekoho iného? Kollár musí „zacálovať“ tučnú sumu členovi SNS
Foto: TASR
Popis: Boris Kollár

Asi poriadne škrípe zubami. Líder opozičnej partaje Sme rodina Boris Kollár musel zo straníckych peňazí vytiahnuť slušný balík 300-tisíc eur, aby splatil dlh z minulosti, ktorý sa datuje ešte do roku 2012.

Kollár je v politike už skoro rok, keď sa svojou novou stranou prebojoval do poslaneckých lavíc. Stranu prevzal od Petra Marčeka, pričom sa zmenil aj pôvodný názov, ktorý znel Strana občanov Slovenska.

A hoci do parlamentných lavíc zasadli Kollár s Marčekom ako stranícki kolegovia, už začiatkom leta bolo všetko inak a dovedna muselo pre vnútorné nezhody opustiť Sme rodina trio poslancov (okrem Marčeka ešte Martina Šimkovičová a Rastislav Holúbek).

Peter Marček (vpravo) už s Borisom, a tým pádom ani so subjektom Sme rodina, nespolupracuje. Zdroj: Facebook/Peter Marček

Ak sa zdalo, že v súčasnosti nezaradený poslanec a šéf Sme rodina sa budú viac-menej politicky ignorovať, tak udalosti posledných dní ich opäť postavili proti sebe. Známy podnikateľ Kollár totiž musí zaplatiť firme Fox One spomínanú sumu 300-tisíc eur.

„Za firmou Fox One stojí Slavomír Leysek, ktorý v súčasnosti pôsobí ako okresný predseda SNS. Ten uviedol, že dlh 377-tisíc eur Marčekova strana uznala podpisom dohody ešte v marci 2012,“ píše vo svojom dnešnom vydaní denník Nový Čas.

Leysekova reklamná spoločnosť teda poskytla svoje služby v tom čase subjektu Strana občanov Slovenska pod Marčekovým vedením. Samotný Marček však odmieta, že by pochybenie vzniklo na jeho strane.

Naopak tvrdí, že Kollár o podlžnostiach vedel už pred tým, než sa spojili.

„Mám ešte aj podpis, lebo som mal v strane asi 20-tisíc eur plus za faktúry, ktoré som si nevybral. Vtedy bola taká dohoda, že keď zaplatí 60-tisíc eur, tak to bude vynulované,“ ozrejmoval Marček.

Veľkým problémom sa však môže stať najmä fakt, že nové vedenie Sme rodina nemalo o ´sekere´ v účtovníctve žiadnu zmienku, pričom za neuvedenie pohľadávky môže byť podľa zákona o účtovníctve dotyčnému subjektu uložená pokuta.

Hoci pôvodne požadoval Leysek od dlžníkov sumu 377-tisíc eur, súdnym zmierom sa dohodli na okrúhlej sume 300-tisíc eur.

„Multiotecko (Kollár) už zaplatil 200-tisíc eur z peňazí, ktoré dostala strana od štátu za parlamentné voľby a zvyšnú sumu musí uhradiť do októbra tohto roku,“ uvádza tiež Nový Čas.   

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: mr
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

FOTO Za život pochodoval 50-tisícový dav, prišli aj politici: Tu sú ich komentáre

19:05 FOTO Za život pochodoval 50-tisícový dav, prišli aj politici: Tu sú ich komentáre

Centrom Bratislavy v nedeľu pochodovalo približne 50.000 ľudí z celého Slovenska s cieľom verejne po…