Dohodne sa Smer so Saskou? Kažimír chce rokovať s liberálmi

27.11.2016 21:10

Na prelome tohto a budúceho roka začne ministerstvo financií rokovania s opozičnou stranou SaS o možnej úprave zákona o dlhovej brzde. V dnešnej relácii RTVS O 5 minút 12 to uviedol šéf rezortu financií Peter Kažimír (Smer-SD).

Dohodne sa Smer so Saskou? Kažimír chce rokovať s liberálmi
Foto: facebook
Popis: Spoločné zasadnutie poslancov Finančného výboru a Výboru pre európske záležitosti za účasti ministra Kažimíra, ktorý vysvetľoval posledné kroky vlády súvisiace s vývojom v Grécku

Zmenou zákona o dlhovej brzde by sa totiž podľa ministra mohla z rozpočtu financovať výstavba dopravnej infraštruktúry po tom, keď už nebudú k dispozícii eurofondy. Zákon o dlhovej brzde je však ústavným zákonom, a preto je na jeho zmenu potrebných aspoň 90 hlasov poslancov Národnej rady (NR) SR. Vládna koalícia teda potrebuje aj pomoc opozície.

„Hneď na prelome tohto a budúceho roka, je moja dohoda s predstaviteľmi SaS, ktorú považujem z tohto pohľadu za najväčšiu stranu, tam začneme rokovať o konkrétnych podmienkach," opísal Kažimír. Čo sa týka strán vládnej koalície, medzi nimi sa už podľa ministra povedalo, že rezort chce urobiť takúto zmenu. "Samozrejme, o technických detailoch musíme rokovať aj vnútri koalície," dodal Kažimír.

Ivan Švejna (Most-Híd) bol ale zatiaľ opatrný, nerád podľa vlastných slov takto hovorí o ústavnom zákone. "My si na odbornej báze sadneme a potom, keď sa dohodneme, pôjdeme s tým von. Ak sa dohodneme," doplnil Švejna. Podobne aj poslanec Jozef Mihál (SaS) nechce zatiaľ hovoriť o tejto možnej zmene. Rokovania však podľa neho treba začať. "Uvidíme, ktorá strana s čím príde a ako si to bude predstavovať," dodal.

Ing. Ivan Švejna

  • MOST-HÍD
  • poslanec mestského zastupiteľstva


Uvoľnenie zákona o dlhovej brzde jednoznačne v televíznej diskusii odmietol poslanec hnutia OĽaNO-NOVA Eduard Heger. Zatiaľ si to v žiadnom prípade nevie predstaviť, chce vidieť v doprave v prvom rade efektivitu výdavkov. "Keď uvidíme efektivitu výdavkov, potom sa môžeme začať baviť," zdôraznil.

Financovanie výstavby diaľnic z rozpočtu po uvoľnení dlhovej brzdy je podľa ministra Kažimíra jednou z možností, ako nahradiť eurofondy v doprave. Ako ďalšiu možnosť uviedol iné prerozdelenie eurofondov z aktuálneho programového obdobia. A to tak, aby sa z tých programov, kde sa efektívne nedajú vyčerpať, presunuli do dopravy.

„My by sme určite chceli viac európskych peňazí na dopravu a na infraštruktúru, ale Komisia má na to iný pohľad. To je presne to, kde potrebujeme viac rokovať v Bruseli," vysvetlil. Ako tretiu možnosť označil nenahrádzanie eurofondových peňazí na dopravu, čím by sa v podstate spomalila výstavba infraštruktúry a viac by sa štát sústredil na opravu existujúcej cestnej siete.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR

Ďalšie články z rubriky

Smeráci si nemôžu dovoliť nezávislú políciu. Hrozí im zhabanie majetkov, preto tam chcú zabetónovať svojich, spustil Matovič

14:35 Smeráci si nemôžu dovoliť nezávislú políciu. Hrozí im zhabanie majetkov, preto tam chcú zabetónovať svojich, spustil Matovič

Pri voľbe nového policajného prezidenta sa podľa lídra hnutia OĽaNO Igora Matoviča nič nezmení a "st…