Dobré správy z Washingtonu pre Slovensko, obzvlášť pre východniarov. Od tohto muža

3.5.2019 15:30

Železiarne U. S. Steel Košice (USSK) neplánujú hromadné prepúšťanie zamestnancov a súčasný nepriaznivý stav na trhu s oceľou sú schopné prekonať aj v dlhšom časovom horizonte. Povedal to vo Washingtone viceprezident U. S. Steel James E. Bruno po stretnutí premiéra Petra Pellegriniho (Smer-SD) so zástupcami firiem podnikajúcich na Slovensku.

Dobré správy z Washingtonu pre Slovensko, obzvlášť pre východniarov. Od tohto muža
Foto: TASR
Popis: Na snímke James E. Bruno

Košické železiarne oznámili začiatkom týždňa skrátenie pracovného času na štyri dni v týždni, ktoré by malo trvať do konca mája. Aký bude vývoj na trhu s oceľou, Bruno nechcel odhadovať.

"To skutočne záleží na tom, čo sa bude diať všeobecne v ekonomike Európskej únie," povedal. Podľa Bruna neexistuje žiadne rozhodnutie o prepúšťaní zamestnancov ani po 1. júni, keď vyprší dohoda s odborármi o skrátení pracovného času.

"V tomto bode neexistujú žiadne zámery k tomuto kroku, to môžem povedať s istotou. Jedna z iniciatív, ktorú máme ako väčšina firiem, je riadenie a zlepšovanie produktivity zamestnancov," dodal viceprezident. 

U. S. Steel podľa Bruna hľadajú aj naďalej možnosti, ako v košickom závode investovať a zvyšovať produktivitu práce.

Pripomenul, že už v januári ohlásili USSK výstavbu novej linky na výrobu elektrotechnickej ocele bez orientácie zrna (NGO) v prepočte asi za 114 miliónov eur.

"Jedným z našich cieľov, ktorý máme spoločne s predsedom vlády, je zvyšovanie životnej úrovne našich zamestnancov v regióne," podotkol Bruno. 

Podľa Pellegriniho sa v najbližšom období nechystá ani predaj železiarní.

"Podnik v Košiciach patrí stále medzi najziskovejšie v rámci skupiny, a preto si nemyslím, že je momentálne na stole otázka, že by sa skupina chcela zbaviť svojej profitabilnej firmy na Slovensku," povedal premiér.

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Nekompromisný Danko. Harabinova voľba. SaS v evidentných problémoch a tvrdý súboj Sulíka s vlastnými. Hodnotí uplynulý týždeň publicista

9:23 Nekompromisný Danko. Harabinova voľba. SaS v evidentných problémoch a tvrdý súboj Sulíka s vlastnými. Hodnotí uplynulý týždeň publicista

Ak štátnemu rozpočtu hrozí nedostatok zdrojov v dôsledku prechodu z konjunktúry do ďalšej fázy ekono…