Do španielskej enklávy Ceuta vniklo auto s desiatkami migrantov

18. 11. 2019 13:27

Nákladné auto s 52 migrantmi prerazilo v pondelok nadránom hraničnú zábranu medzi Marokom a španielskou enklávou Ceuta na severoafrickom pobreží, píše tlačová agentúra AP.

Do španielskej enklávy Ceuta vniklo auto s desiatkami migrantov
Foto: TASR
Popis: Na snímke Španielskej pobrežnej hliadky 19-ročný migrant z Gabonu v kufri v španielskom meste Ceuta 3. januára 2017.

Súkromná španielska tlačová agentúra Europa Press s odvolaním sa na predstaviteľov Červeného kríža uviedla, že vozidlo prešlo cez hranicu v pondelok pred úsvitom a prerazilo pritom najmenej jednu kovovú bariéru.

Privezených subsaharských migrantov neskôr v meste zadržali policajti. Podľa Europa Press pri náraze štyria utrpeli zranenia a ošetrili ich v nemocnici.

Migranti sa z Maroka do Ceuty zvyčajne dostávajú tak, že prelezú šesť metrov vysoký hraničný plot. Pokusy preraziť hraničnú bariéru autom sú zriedkavé, doplnila agentúra AP.

Po tom, ako sa migranti dostanú do Ceuty, podajú žiadosť o azyl a čakajú na jej vybavenie alebo na možnosť odcestovať do Španielska.

Malé španielske enklávy Melilla a Ceuta, ktoré hraničia s Marokom, sú jedinými územiami EÚ na africkom kontinente. Obe pravidelne čelia pokusom migrantov o ilegálny vstup.

Dochádza pri tom ku zraneniam, keď proti migrantom zasahujú pohraničné zložky alebo keď migranti zoskakujú z vysokého oplotenia na zem.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

O väzbe pre Daňa a Vaského bude rozhodovať sudca v najbližších hodinách

17:44 O väzbe pre Daňa a Vaského bude rozhodovať sudca v najbližších hodinách

O prípadnom väzobnom stíhaní neúspešného prezidentského kandidáta Martina Daňa a aktivistu Rudolfa V…