Do Košíc príde generálny tajomník NATO. Na stretnutí prezidentov ho privíta Kiska

28.2.2019 7:30

Prezident SR Andrej Kiska sa stretne vo štvrtok s hlavami štátov Bukureštskej deviatky. . Pozvanie prijal aj Jens Stoltenberg.

Do Košíc príde generálny tajomník NATO. Na stretnutí prezidentov ho privíta Kiska
Foto: TASR
Popis: Generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg

Prezident SR Andrej Kiska sa stretne vo štvrtok s hlavami štátov Bukureštskej deviatky (B9) v Košiciach. Prezidenti si pripomenú 70. výročie vzniku NATO, 15. výročie vstupu Slovenska a ďalších členov B9 do NATO a 20. výročie vstupu Česka, Maďarska a Poľska. Hovoriť budú napríklad aj o šírení dezinformácií či obrane proti kybernetickým hrozbám a propagande.

Ing. Andrej Kiska

  • BPP
  • Prvý nezávislý prezident Slovenskej republiky
  • prezident

Prezidenti krajín B9 z Bulharska, Českej republiky, Estónska, Litvy, Lotyšska, Maďarska, Poľska, Rumunska a Slovenska budú diskutovať aj o aktuálnej bezpečnostnej situácii v Európe a v jej susedstve. Pozvanie prijal aj generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg. S ním sa bude v Košiciach v Kasárňach/Kulturparku od 14.30 h konať verejná diskusia.

Na stretnutí prezidentov by sa mali zúčastniť aj dvaja experti, Edward Lucas, odborník na problematiku hybridných hrozieb a bývalý editor týždenníka The Economist, a Miriam Lexmannová, riaditeľka európskej pobočky Medzinárodného republikánskeho inštitútu v Bruseli. Súčasťou programu bude aj odhalenie pamätníka pri príležitosti stretnutia prezidentov a pripomenutia si dôležitých výročí. 

Minister zahraničných vecí SR Miroslav Lajčák vystúpi s generálnym tajomníkom Stoltenbergom na podujatí "NATO Engages - The 2019 Košice Dialogue".

JUDr. Miroslav Lajčák

  • BPP
  • minister zahraničných vecí a európskych záležitostí

Podujatie sa uskutoční na okraj stretnutia prezidentov B9 a má byť príležitosťou na diskusiu s verejnosťou o aktuálnych výzvach pre slovenskú a euroatlantickú bezpečnosť v meniacom sa medzinárodnom prostredí. Zo stretnutia Bukureštskej deviatky a generálneho tajomníka NATO v Košiciach odvysiela RTVS mimoriadne správy.

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

VIDEO Harabin: Podávam ústavnú sťažnosť k prezidentským voľbám

17:45 VIDEO Harabin: Podávam ústavnú sťažnosť k prezidentským voľbám

Neúspešný kandidát na post prezidenta SR Štefan Harabin podáva vo vzťahu k prezidentským voľbám ústa…