Dlhodobo sa nedá robiť pod takýmto tlakom, vyhlásil Kováčik. Vraj nebude vo funkcii ani do konca funkčného obdobia

6. 6. 2017 18:40

Špeciálny prokurátor Dušan Kováčik nebude vo funkcii do roku 2021, kedy sa mu skončí aktuálne funkčné obdobie. Povedal to Kováčik na dnešnom rokovaní parlamentného brannobezpečnostného výboru.

Dlhodobo sa nedá robiť pod takýmto tlakom, vyhlásil Kováčik. Vraj nebude vo funkcii ani do konca funkčného obdobia
Foto: TASR
Popis: Dušan Kováčik
reklama

„Dlhodobo sa nedá robiť pod takýmto tlakom," vysvetlil aj v súvislosti s protikorupčným pochodom, ktorý organizujú študenti a žiadajú na ňom odchod Dušana Kováčika aj ministra vnútra Roberta Kaliňáka. Podľa Kováčika je naivné myslieť si, že odchodom jedného človeka sa problém s korupciou vyrieši. "Takto to nefunguje. Korupcia nie je o jednej osobe," podotkol.

Nad požiadavkou študentov Kováčik premýšľa každý deň. "Neberiem to na ľahkú váhu, rešpektujem všetkých občanov, len ma mrzí, že sa vychádza len z jednej strany. Stále som otvorený stretnutiu," poznamenal. Zatiaľ podľa vlastných slov nepočul relevantný dôvod, pre ktorý by mal odstúpiť. Ak by odstúpil, generálny prokurátor Jaromír Čižnár to bude rešpektovať. Povedal to novinárom dnes v parlamente.

Iniciatívu študentov, ktorí organizujú Veľký protikorupčný pochod, vníma Kováčik veľmi pozitívne. "Teší ma, že sa zaujímajú o veci verejné a o taký závažný problém, ako je korupcia. Vítam aj snahu o riešenie problému a zároveň rešpektujem právo zhromažďovať sa," povedal.

Odmieta, že by zametal kauzy pod koberec. Ľubomír Galko z SaS mu pripomenul nevyšetrenú nahrávku s hlasom podobným premiérovi Robertovi Ficovi. Podľa Galka má verejnosť právo vedieť, či strana Smer-SD vznikla z čiernych peňazí. Kováčik uviedol, že Bohumil Hanzel, ktorý pred médiami "začal mávať dôkazmi", napokon odmietol vypovedať. "Rozvíril bublinu a nehovoril," zopakoval Kováčik.

Vyšetrovateľka podľa Kováčika konštatovala, že z obsahu nahrávky nie je možné určiť relevantné skutočnosti, z ktorých by sa dalo konštatovať, že došlo k protiprávnemu konaniu. Bez dôkazov sa podľa Kováčika nedá pokračovať.

Poslanci sa dotkli aj kauzy Gorila. Kováčik odmieta tvrdenia, že sa v kauze nič neurobilo. "Sú vznesené obvinenia," poznamenal s tým, že prípad je ale ťažký a komplikovaný. "Je blbosť, že všetko ide pod koberec," zdôraznil Kováčik, ktorý pevne verí, že Gorilu doriešia. "Minimálne túto vec chcem dotiahnuť do konca," vyhlásil.

{relatedarticles title="Písali sme:" articles="288981,288892,287696,287522,287453,285252" /

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Kacvinská: Väzni sú pre koronavírus v obavách a majú úzkosti. Nie kvôli sebe. Kvôli svojim blízkym

10:43 Kacvinská: Väzni sú pre koronavírus v obavách a majú úzkosti. Nie kvôli sebe. Kvôli svojim blízkym

Slovenskí väzni paradoxne nemajú strach o svoj život, ale majú obavy a cítia neistotu z prípadných n…