Desaťtisíce migrantov odmietli zostať v Mexiku a pokračujú k americkej hranici

27.10.2018 9:55

Desaťtisíce migrantov zo Strednej Ameriky odmietli ponuku Mexika získať benefity, ak požiadajú o utečenecký status a zostanú na území dvoch jeho najjužnejších štátov. Namiesto toho sa karavána migrantov rozhodla v sobotu pokračovať vo svojej dlhej púti k americkej hranici, uviedla agentúra AP.

Desaťtisíce migrantov odmietli zostať v Mexiku a pokračujú k americkej hranici
Foto: TASR
Popis: USA migranti

Mexický prezident Enrique Peňa Nieto predstavil záchranný plán s názvom "Ste doma", v rámci ktorého ponúkol migrantom prístrešok, zdravotnú starostlivosť, vzdelanie a prácu v štátoch Chiapas a Oaxaca v prípade, ak požiadajú o pomoc. Nieto program označil za prvý krok k stálemu utečeneckému statusu. Podľa úradov už o tento status požiadalo viac než 1700 ľudí.

Avšak väčšina migrantov sa i napriek tejto ponuke rozhodla akceptovať výhradne len bezpečný priechod k americkej hranici.

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Nekompromisný Danko. Harabinova voľba. SaS v evidentných problémoch a tvrdý súboj Sulíka s vlastnými. Hodnotí uplynulý týždeň publicista

9:23 Nekompromisný Danko. Harabinova voľba. SaS v evidentných problémoch a tvrdý súboj Sulíka s vlastnými. Hodnotí uplynulý týždeň publicista

Ak štátnemu rozpočtu hrozí nedostatok zdrojov v dôsledku prechodu z konjunktúry do ďalšej fázy ekono…