Deportovať takmer štvrť milióna migrantov ročne, aj to je súčasť predvolebných plánov nemeckej antiimigračnej strany

12. 3. 2017 6:00

Už žiadne problémy s deportáciami azylantov usvedčených z trestných činov ani výhovorky, že nie je známa krajina pôvodu ilegálnych migrantov. Tak nejako si predstavuje budúcnosť Nemecka strana AfD (Alternative für Deutschland), ktorá vo svojom straníckom volebnom manifeste uviedla, že chce dosiahnuť negatívnu, mínusovú migráciu.

Deportovať takmer štvrť milióna migrantov ročne, aj to je súčasť predvolebných plánov nemeckej antiimigračnej strany
Foto: SITA
Popis: Protesty priaznivcov nacionalistickej AfD (Alternatíva pre Nemecko) proti politike Angely Merkelovej
reklama
Nemecká AfD v programovom vyhlásení strany sľubuje boj proti oligarchom a nechýba ani hlavná agenda, ktorou je migrácia a migranti. Problémy, ktoré prijatie veľkého množstva azylantov začalo spôsobovať, vyniesli AfD do regionálnych parlamentov v desiatich spolkových krajinách a teraz majú namierené, zdá sa, aj do Bundestagu. 
 
Antiimigračná strana, ktorú odporcovia označujú za populistickú, sľubuje, že bude presadzovať, aby bolo z krajiny ročne vyhostených aspoň 200 000 migrantov, ktorí nemajú nárok zostať žiť v Nemecku. 
 
AfD v predvolebnom manifeste sľubuje, že sa zasadí o to, aby bolo možné deportovať migrantov usvedčených z trestných činov a pri vážnych zločinoch by to malo platiť aj desať rokov po získaní pobytu v Nemecku. K tým, ktorých by mali podľa antiimigračnej strany deportovať, patria aj migranti s napojením na teroristické organizácie či radikálov. 
 
Krajne pravicové zoskupenie, ktoré si získalo priazeň voličov v Nemecku najmä vďaka migračnej kríze, ďalej požaduje, aby bolo možné deportovať z krajiny aj tých migrantov, u ktorých nie je jasné, odkiaľ pochádzajú. 
 
Navrhované opatrenia, s ktorými ide AfD do tohtoročných jesenných volieb, by sa však mali vzťahovať len na prvú generáciu migrantov, ktorým sa podarí získať občianstvo. Momentálne sa preferencie antiimigračnej strany pohybujú na úrovni 11 percent. Strana otvorene vyhlasuje, že islam nie je súčasťou nemeckej spoločnosti. Pripomeňme, že v 80-miliónovom Nemecku žije približne štyri a pol milióna moslimov. 
 
Celý text v angličtine nájdete TU
 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: top
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Urbancová odchádza do dôchodku. Najvyšší súd povedie jeho najstarší sudca

20:30 Urbancová odchádza do dôchodku. Najvyšší súd povedie jeho najstarší sudca

Sudkyňa a podpredsedníčka Najvyššieho súdu (NS) SR Jarmila Urbancová odchádza do dôchodku. Jej žiado…