Deň ako každý iný. Jaguar zaujal stanovisko k Brexitu a tvrdí, že na jeho plánoch sa nič nemení

24. 6. 2016 12:06

Britská automobilka Jaguar Land Rover, ktorá sa chystá aj na Slovensko, si z Brexitu až takú ťažkú hlavu nerobí. Podľa vyhlásenia si za svojimi investičnými rozhodnutiami stojí a cez noc sa pre automobilový priemysel nič nezmenilo. Akcie jej materskej spoločnosti Tata Motors však klesli na minimum za posledných sedem rokov.

Deň ako každý iný. Jaguar zaujal stanovisko k Brexitu a tvrdí, že na jeho plánoch sa nič nemení
Foto: Jaguar Land Rover
Popis: ILUSTRAČNÁ SNÍMKA
reklama

Britská automobilka Jaguar Land Rover, dcérska spoločnosť Tata Motors, vyhlásila, že Brexit neovplyvní jej investičné záväzky v Európskej únii. Hodnota akcií Tata Motors spadla o 13 %, čo je najnovšie minimum od septembra 2009.

„Dnešok je pre Jaguar Land Rover rovnaký pracovný deň ako každý iný. Sme britská spoločnosť so silnou základňou v tejto krajine. Veľká Británia je naša domovská krajina a stále ostávame verní našim výrobným závodom a investičným rozhodnutiam,“ vyhlásila automobilka.

Spoločnosť tiež podľa Livemint rešpektuje rozhodnutie britských občanov a s dlhodobým dosahom takéhoto kroku sa pokúsi vyrovnať čo najlepšie. „Pre nás a pre automobilový priemysel sa cez noc nič nezmenilo,“ znie vo vyhlásení spoločnosti Jaguar Land Rover.

Európa je pre automobilku strategický trh, ktorý pokrýva 20 % predajov, a spoločnosť si svoje záväzky voči zákazníkom v Európskej únii naďalej cení. „Nasleduje významné obdobie, plné vyjednávania, a sme pripravení porozumieť všetkým novým detailom. Rovnako sme pripravení spolupracovať s britskou vládou a sektorom pre automobilový priemysel, aby sme všetkých uistili, že britský automobilový priemysel ostáva naďalej schopný konkurencie a že rokovania medzi Veľkou Britániou a EÚ budú prihliadať na význam automobilového priemyslu pre ekonomiky oboch strán,“ dodáva automobilka, ktorá zatiaľ neoznámila, ako sa bude vyvíjať jej príchod na Slovensko.  

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: lb
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

VIDEO  Vláda chce vytvoriť podmienky, ktoré zahraničných investorov udržia aj prilákajú, ubezpečil premiér v PSA

20:10 VIDEO Vláda chce vytvoriť podmienky, ktoré zahraničných investorov udržia aj prilákajú, ubezpečil premiér v PSA

Vláda SR chce vytvoriť podmienky, ktoré pomôžu zahraničné investície na Slovensku v nasledujúcom obd…