Definitívny koniec? Pád vlády už pripúšťa aj Fico s Bugárom

22. 8. 2017 18:32

Vládna koalícia je v kríze už viac ako dva týždne. Predseda SNS Andrej Danko na dovolenke zvažuje svoj ďalší postup. Konflikt medzi ním a premiérom Robertom Ficom sa vyhrotil, keď Danko požiadal o zrušenie rokovania vlády, premiér mu však nevyhovel. Členovia Mosta-Híd na rokovanie vlády prídu. Podľa informácií denníka Plus JEDEN DEŇ sa konflikt vyhrotil natoľko, že už aj samotný Fico pád vlády pripustil.

Definitívny koniec? Pád vlády už pripúšťa aj Fico s Bugárom
Foto: ReproFoto: Facebook
Popis: Premiér Robert Fico
reklama

Premiér Robert Fico zatiaľ zvolal vedenie Smeru a svojich ministrov k sebe na úrad vlády, kde rokovali hodiny za zatvorenými dverami.

„Predseda vlády Robert Fico sa rozhodol zvolať na zajtra, stredu 23. augusta, rokovanie vlády,“ potvrdila hovorkyňa úradu vlády Beatrice Szabóová. Ako zdôvodnenie sa uvádza potreba schválenia mandátu pre predsedu vlády na zajtrajšie stretnutie premiérov Slovenska, Česka a Rakúska s francúzskym prezidentom Emmanuelom Macronom v Salzburgu. Informovali sme o tom TU.

Členovia strany Most-Híd na rokovanie vlády prídu napriek neúčasti národniarov. Podľa informácií denníka Plus JEDEN DEŇ zvolanie vlády premiérom na zajtra rozčúlilo predsedu SNS až tak, že hrozia predčasné voľby, čo už pripúšťa aj Fico a Bugár. Premiér sa vraj nenechá Dankom viac vydierať. 

Ak sa koalícia nedohodne, podľa ústavy môže parlament vláde vysloviť nedôveru. Ak vláda nezíska dôveru, mal by sa dohodnúť termín predčasných volieb. Následne by sa mal prijať návrh ústavného zákona o skrátení volebného obdobia, ktorý nadobudne účinnosť dňom jeho vyhlásenia. Dovtedy bude vládnuť súčasná vláda alebo prezident vymenuje úradnícku vládu.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: rp
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

AKTUALIZOVANÉ Na Slovensku je 26 nových prípadov nákazy koronavírusom. Testujú aj súkromné laboratóriá

12:30 AKTUALIZOVANÉ Na Slovensku je 26 nových prípadov nákazy koronavírusom. Testujú aj súkromné laboratóriá

AKTUALIZOVANÉ Na Slovensku pribudlo počas stredy (1. 4.) 26 nových prípadov nákazy novým koronavírus…