Definitívny koniec! Hraško to na polícii úplne zabalil

7.12.2018 11:00

Je rozhodnuté. Po dohode s Milanom Lučanským o konci na poste šéfa NAKA sa Peter Hraško rozhodol, že nebude už ďalej pracovať v polícii. Prezídium o tom informovalo na sociálnej sieti.

Definitívny koniec! Hraško to na polícii úplne zabalil
Foto: TASR
Popis: Peter Hraško a Milan Lučanský

„Peter Hraško, súčasný riaditeľ NAKA, si podal tento týždeň žiadosť o uvoľnenie zo služobného pomeru (do civilu),“ napísalo Prezídium PZ na Facebooku. Podľa neho Lučanský žiadosť akceptoval a dohodli sa, že Hraško v NAKA skončí ku koncu roka.

„Vedením NAKA bude poverený terajší zástupca riaditeľa NAKA Patrik Jurík,“ uviedlo s tým, že nového šéfa NAKA si vyberie nový policajný prezident, ktorý sa od nového roku bude voliť po novom.

Hraškov koniec

Koncom novembra vyšla informácia, že policajný prezident Milan Lučanský sa s Petrom Hraškom dohodol na odchode z postu šéfa NAKA. Prvotná informácia bola, že mu má oznámiť náhradné miesto, kam bude po odchode pridelený. Začiatkom týždňa ale Lučanský uviedol, že Hraško rozmýšľa aj o možnosti odísť do civilu. Lučanský negoval aj možnosť, že by po ňom obsadil miesto. Stále je totiž dočasným policajným prezidentom. „Nechám to na nového policajného prezidenta. Uvažujem o tom, že poverím riadením NAKA terajšieho zástupcu riaditeľa NAKA Patrika Juríka.“ Táto informácia sa následne potvrdila.

Policajný prezident začal voči Hraškovi disciplinárne konanie z dôvodu viacerých pochybení po prijatí anonymného trestného oznámenia v súvislosti s iniciatívou Za slušné Slovensko. Zo záverov analýzy vyplývajú viaceré pochybenia po prijatí anonymného trestného oznámenia v súvislosti s iniciatívou Za slušné Slovensko. Preto som začal disciplinárne konanie voči riaditeľovi NAKA Petrovi Hraškovi. Ďalšie opatrenia prijmem po ukončení disciplinárneho konania," uviedol Lučanský.

Prezident Policajného zboru v nedeľu 18. novembra oznámil, že si dal pripraviť precíznejšiu analýzu v súvislosti s anonymným trestným oznámením. Po jej preštudovaní zistil, že boli nezrovnalosti medzi informáciami, ktoré dostal od vedenia NAKA, a skutočnosťou. „Nesedeli časové údaje, nadriadený správne nevyhodnotil situáciu po prijatí oznámenia a iné pochybenia. Nariadil som preto kontrolu. Po jej záveroch prijmem opatrenia," zhrnul Lučanský. 

NAKA preverovala anonymné podanie z možnej korupčnej trestnej činnosti v prípade organizátorov protestov, ktoré dostala 10. septembra. V podaní sa spomína, že organizovali štátny prevrat. V rámci preverovania vypočuli niekoľko organizátorov, ďalšie minulotýždňové výsluchy zrušili. Viac sme písali TU.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: PH
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Smeráci utekajú z prehnitej lode. Kažimír sa správa arogantne a vypočítavo. Opozícia sa pustila do ministra financií pre jeho ambíciu byť šéfom NBS

15:30 Smeráci utekajú z prehnitej lode. Kažimír sa správa arogantne a vypočítavo. Opozícia sa pustila do ministra financií pre jeho ambíciu byť šéfom NBS

Vláda navrhla za nového guvernéra Národnej banky Slovenska (NBS) súčasného ministra financií Petra K…